bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1238

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Bielsku-Białej i okolicach

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Podbeskidzia mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu "Decydujesz, pomagamy".

tesco głosowanie
Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Bielsku-Białej i okolicach · fot. TESCO


W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem - najciekawszy i najpotrzebniejszy - projekt.

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Bielsku-Białej i okolicach rywalizują ze sobą:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Trampolina BB"
W trakcie realizacji projektu podopieczni przełamią stereotypy, prezentując własne możliwości i umiejętności swoim rówieśnikom, jednocześnie zintegrują się ze środowiskiem lokalnym. Młodzież z niepełnosprawnością intelektualną wcieli się w rolę instruktorów, pokazując uczestnikom swoje możliwości i potencjał, jakim dysponują, dzięki temu zburzą istniejące stereotypy.

Przedszkole Publiczne Nr 6 "Zaczarowany Ogród"
Projekt polega na uzyskaniu dofinansowania placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym Nr 6 „Zaczarowany Ogród” w Czechowicach- Dziedzicach. Działania polegają na wzbogaceniu ogrodu przedszkolnego o nowoczesne, atrakcyjne i bezpieczne urządzenia dla dzieci do zabaw ruchowych oraz urządzenia integracyjne i interaktywne. W założeniu ma to być również miejsce wzajemnej integracji środowiska lokalnego (festyny, pikniki) i wzajemnej integracji placówek oświatowych.

Stowarzyszenie PODOBAMISIETU
Projekt polega w na przeprowadzeniu w Bielsku-Białej w okresie wakacyjnym, wolnej od opłat ligi podwórkowej piłki nożnej. "Zawodnicy na Dzielnicy" to liga stworzona wg pomysłu i zasad biorących w niej udział dzieci. Stworzenie atrakcyjnej oferty na boisku z jednej strony zabezpiecza osoby spędzające czas bez opieki dorosłych „na ulicy”, z drugiej pozwala dotrzeć do osób, które wolny czas spędzają przed ekranami komputerów czy telefonów - zachęca ich do życia w społeczności rówieśniczej.
Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Bielsko Biała, Czechowice Dziedzice

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.