bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2323

Rada Miejska przez aklamację przyjęła symboliczną rezolucję

Bielscy samorządowcy są poruszeni tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Rada Miejska przez aklamację przyjęła treść rezolucji, która trafi m.in. do Rady Miasta Gdańska i polskich instytucji publicznych.

rada miejska
Rada Miejska przez aklamację przyjęła symboliczną rezolucję · fot. UM Bielsko-Biała


- Jeszcze nie wiemy wszystkiego o tej tragedii i pewnie wiele dni, tygodni, miesięcy będzie ona dyskutowana. Jedno wiemy na pewno - został zamordowany człowiek na oczach tysięcy ludzi, i że ma to związek z atmosfera, która w Polsce dominuje - powiedział na sesji przewodniczący Rady Miejskiej, Janusz Okrzesik.

Treść rezolucji została uzgodniona przez wszystkie kluby oraz prezydenta miasta. Została przyjęta przez aklamację.

Rezolucja Rady Miejskiej

Poruszeni wydarzeniami, jakie rozegrały się w Gdańsku podczas 27. Finału WOŚP, łączymy się w bólu wszystkimi współpracownikami zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza oraz ze wszystkimi mieszkańcami stolicy woj. pomorskiego. Ta tragedia powinna wszystkich nas skłonić do głębokich przemyśleń i do przeprowadzenia szczerego rachunku sumienia. Jesteśmy świadomi, że temperatura sporu politycznego w naszym kraju jest od dawna niebezpiecznie przekraczana, a publiczna debata przepełniona jest wrogością i agresją. Prowadzi to do głębokich podziałów nie tylko wśród polityków, ale także w mediach i całym naszym społeczeństwie.

My samorządowcy Bielska-Białej apelujemy do wszystkich środowisk politycznych w Polsce, dziennikarzy oraz wszystkich osób, które na co dzień włączają się w publiczną debatę, o przyzwoitość i wzajemny szacunek. Spierajmy się, przerzucajmy się argumentami, różnijmy się poglądami, ale róbmy to w sposób kulturalny, nie przekraczając przy tym granic dobrego smaku i dobrych obyczajów.

Zmianę postaw i zachowań przesiąkniętych nienawiścią i pogardą wobec innych ludzi musimy rozpocząć od siebie, musimy dać przykład, że można inaczej. Musimy pokazać, że powrót do normalnej, rzeczowej debaty jest wciąż możliwy.

My wszyscy przedstawiciele bielskiego samorządu zobowiązujemy się, że w naszych dyskusjach będziemy używać wyłącznie merytorycznych argumentów, a wszelkie sporne sytuacje będziemy rozstrzygać na drodze rzetelnego i odpowiedzialnego dialogu. Będziemy wystrzegać się złości, zacietrzewienia i wzajemnego obrażenia. Apelujemy o to również do mieszkańców Bielska-Białej. Nie musimy się ze sobą zgadzać, ale musimy się wzajemnie szanować.

Wyrażamy nadzieję, że nasza deklaracja stanie się przykładem dla innych. Niech to będzie pierwszy, mały krok w kierunku pojednania, które tak bardzo jest potrzebne naszej ojczyźnie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.