bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3796

73-latek wjechał w nocy do rzeki. Uratowano go przed zamarznięciem

Nocą temperatura w powiecie bielskim dochodziła do minus 2 stopni Celsjusza i tylko dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej oraz policjantów z komisariatu w Szczyrku, udało się uratować przed wychłodzeniem 73-letniego mieszkańca Zabrza.

Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż przed 1.00 w Godziszce przy ul. Poziomkowej. Ze zgłoszenia wynikało, że starszy mężczyzna wjechał Renaultem do rzeki i oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z komisariatu w Szczyrku. W rejonie rzeki, gdzie doszło do zdarzenia, policjanci zauważyli mężczyznę, który był zdezorientowany. Miał na sobie przemokniętą odzież i trząsł się z zimna. Kontakt z poszkodowanym był utrudniony ze względu na demencję. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, jak z Zabrza dotarł samochodem na Podbeskidzie.

Policjanci udzielili 73-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki, wspólnie z poszkodowanym, schronili się w domu zgłaszającej i okryli zziębniętego mężczyznę kocem, chroniąc go przed całkowitym wychłodzeniem organizmu. Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja świadka zdarzenia oraz policjantów uratowała mężczyznę przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.