bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3439

Szczyrk zakorkowany w każdy weekend. Ostatnio pomagała policja

W miniony weekend policjanci z bielskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z wydziału prewencji, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili działania pod nazwą "SZCZYRK". Ich celem było zapewnienie płynności ruchu oraz zapobieganie łamaniu zasad i przepisów ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 942.

policja
Policyjne działania pod nazwą "Szczyrk" · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych. Kierowali ruchem drogowym, aby zapobiec powstawaniu zatorów drogowych. Szczególną uwagę zwracali na parkujące samochody. Ponadto informowali kierowców o aktualnej sytuacji drogowej, kierując przyjezdnych na wolne parkingi przy wyciągach narciarskich.

Z inicjatywy wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy zorganizowano spotkanie, któremu przewodniczył burmistrz miasta Szczyrk z dyrektorem i przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację drogową w mieście, a także zasady współpracy między instytucjami.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.