bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4484

Cukiernia Bakus tradycja wielu pokoleń, która mogła zniknąć

Artykuł sponsorowany:

O cukierni Bakus mieszczącej się w śląskich Czechowicach-Dziedzicach słyszało chyba większość mieszkańców tego miasta, chociaż nie każdy wie jak ta cukiernia wygląda i gdzie dokładnie się mieści. Bakus kojarzy nam się z rzetelną marką cukierniczą, dobrymi, naturalnymi produktami, z których przygotowuje swoje wyroby i przede wszystkim pięknymi tortami okolicznościowymi, którymi mieszkańcy Czechowic i okolic świętują swoje ważne życiowe wydarzenia.

Bakus
Bakus
Bakus


Pracownicy tej cukierni z pewnością mogą podzielić się wieloma takimi historiami klientów, którzy dorastali razem z ich tortami: smakowali ich na chrzcinach, pierwszych urodzinach, osiemnastkach, wybierali te smaki na swoje wesela, a później świętowali nimi urodziny własnych dzieci. Bakus to również pyszne ciasta, które umilają nasze spotkania przy kawie, a także prawdziwi rzemieślnicy cukiernictwa, którzy od lat tworzą tę cukiernię.

Czy zamkną Bakusa?


Rok 2018 nie był łatwy dla Bakusa i jego pracowników, właściciel coraz poważniej myślał o odsprzedaży biznesu lub nawet całkowitym jego zamknięciu. Informacje o tym docierały również do stałych klientów i partnerów cukierni. Ostatecznie w lipcu 2018 padła decyzja o rozwiązaniu firmy. Pracownicy otrzymali 3-miesięczne wypowiedzenia, a klienci byli już oficjalnie informowani o braku możliwości składania zamówień na odległe terminy. Część pracowników rozglądała się już za nową pracą, lady świeciły pustkami i nie był to dla nich łatwym proces, ponieważ pracowali w tej cukierni latami, a niektórzy mieli nawet ponad 20 letni staż. Nie był to również łatwy proces dla klientów, którzy od lat cenią sobie jakość wyrobów, atmosferę i obsługę tej cukierni, ciężko im było przyjąć informację, że następna uroczystość odbędzie się już bez tortu od Bakusa.

Bakus


Nowa nadzieja dla cukierni


We wrześniu 2018 firmą zaczął interesować się młody przedsiębiorca, właściciel dobrze prosperującej firmy z branży energetycznej, a z pierwotnego wykształcenia zawodowego również cukiernik. Słyszał o cukierni Bakus już za czasów szkolnych i wiedział, że jest to miejsce z renomą i świetnymi wyrobami przygotowanymi wyłącznie z naturalnych składników. Od jakiegoś czasu obserwował rynek cukierniczy w regionie i doskwierało mu to, jak bardzo odbiega on od światowych trendów estetycznych. Miał poczucie, że wszyscy sprzedają to samo i dekorują wyroby od lat w ten sam, nudny sposób. Gdy dowiedział się o sytuacji cukierni Bakus, od razu zaświtał mu w głowie pomysł o przełamaniu tego cukierniczego status qvo. Po pierwszym spotkaniu z ówczesnym właścicielem, obejrzeniu zakładu i poznaniu całej jego załogi, był przekonany, że ta firma ma ogromny potencjał, a jej autentyczne smaki muszą istnieć dla przyszłych pokoleń. Miał też już pomysł na dalszy rozwój cukierni i jej wyrobów. Gdy pytamy, co najbardziej go przekonało w podjęciu decyzji o zakupie, odpowiada, że było to spotkanie z kierowniczką zakładu: Urzekło mnie to, z jaką pasją i zaangażowaniem opowiada o produktach. Tak naprawdę, to ona sprzedała mi tę cukiernię - mówi Tomasz Krzempek, obecny właściciel cukierni Bakus.

Kontynuacja tradycji i rozwój marki


Nowy właściciel od razu wziął się do intensywnej pracy. Stworzył nową identyfikację wizualną cukierni, odświeżył wnętrze sklepu i przygotował nowe umowy dla pracowników, którzy po zapoznaniu się z pracodawcą i jego planami na przyszłość, postanowili zostać w pełnym składzie i wspólnie rozwijać firmę. Właściciel już w pierwszych tygodniach współpracy zapewnił kadrze udział w kursach cukierniczych, gdzie doskonalili swoje umiejętności w nowych obszarach, by jak najszybciej zaskoczyć klientów ciekawą ofertą deserową. Cieszymy się, że Bakus przetrwał ten trudny czas i tak wspaniale się rozwija. Dzięki temu, my nadal możemy smakować naszych ulubionych, tradycyjnych ciast i świętować ważne momenty z ich pięknymi tortami. Zmiany w cukierni już są zauważalne, w sklepie pojawiły się nowe lady, codzienne wypełniane innymi smacznymi propozycjami dla klientów, od niedawna również możemy napić się tam świeżo parzonej kawy, a także wziąć ją na wynos i skosztować pięknych nowości - eleganckich monoporcji o intrygującym wyglądzie i zaskakujących smakach!

Bakus


Plany na przyszłość


Właściciel jeszcze nie chce zdradzać wszystkich swoich planów, wiemy tylko, że są one wielkie! Pierwszym krokiem jest na pewno poszerzenie oferty produktów i otworzenie w lokalu kawiarni, w której można wygodnie usiąść, spotkać się ze znajomymi, wypić aromatyczną kawę i zjeść dobre ciastko. Nadal flagowym produktem Bakusa pozostaną ich kunsztowne, pyszne i naturalne torty, więc możemy spać spokojnie i mieć pewność, że przy ważnych okazjach możemy na nich liczyć! Dalsze plany? Otworzenie kolejnych kawiarni.

--
Cukiernia Bakus
ul. Braterska 26
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel. 32 215 24 71
biuro@bakus.com.pl
www.bakus.com.pl
www.facebook.com/cukierniabakus/