bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2121

Światowe Dni Młodzieży - telemost z Panamy w Bielsku-Białej

Za nami:

26-27 stycznia 2019 roku, w dniach spotkań papieża z młodymi w Panamie, w dwóch miejscach stolicy Podbeskidzia - salwatoriańskiej parafii w Cygańskim Lesie oraz w Luce Arena odbędzie się wydarzenie "Panama w Bielsku-Białej".

światowe dni młodzieży
Światowe Dni Młodzieży w Bielsku-Białej · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Czuwanie w łączności z młodzieżą świata i papieżem Franciszkiem, transmisje wydarzeń centralnych ŚDM, 24-godzinne czuwanie modlitewne, Eucharystia, uwielbienie, adoracja, taniec, konferencje, a nawet degustacje panamskich specjałów złożą się na program wydarzenia "Panama w Bielsku-Białej", organizowanego z myślą o młodych, którzy nie wyjadą do Panamy na ŚDM.

Spotkanie w parafii NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej wraz salwatorianami, którzy są gospodarzami miejsca, przygotowała młodzież z Duszpasterstwa Salwatoriańskiego „Bagno”. Wydarzenie „B-B PANAma” będzie, jak zapewniają organizatorzy, okazją do dzielenia się radością wiary i trwania na modlitwie w duchowej łączności z młodzieżą zgromadzoną w Panamie. Nad całością projektu objął patronat bp Roman Pindel.

Podczas spotkania, obok modlitwy i udziału w Eucharystii i uwielbieniu, przygotowano konferencje - „Buty na nogach i pusta kanapa” oraz „Oto ja służebnica Pańska”. Zgromadzona młodzież obejrzy transmisję z Panamy, a na koniec weźmie udział w adoracji i Apelu Jasnogórskim.

Z kolei w bielskiej Luce Arena odbędzie się 24-godzinne spotkanie młodych, adresowane do osób pełnoletnich. W ramach świętowania zaplanowano koncert ewangelizacyjny, wspólna modlitwa, telemost z Panamą, konferencje, rolkotekę, wspólną zumbę oraz trzy posiłki.

Koszt spotkania: 40 zł. Zapisy i odbiór wejściówek w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej do środy 23 stycznia.

Należy zabrać ze sobą karimatę i śpiwór - żeby chwilę odpocząć przed niedzielną transmisją Mszy św. posłania z Panamy. Organizatorem tego wydarzenia jest Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Z Bielska-Białej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy wybierają się 22 osoby Główne wydarzenia ŚDM 2019 potrwają od 22 do 27 stycznia pod hasłem: „Oto Ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, w Panamie uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. posłania, kończącej ŚDM.

panama

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.