bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2019
  • 19 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2694

Czwarty protest w obronie wolności Internetu w Bielsku-Białej

Za nami:

19 stycznia o godzinie 14.00 w Bielsku-Białej na placu Bolesława Chrobrego rozpocznie się protest przeciwko projektowi "Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym". Sprawę powszechnie przyjęło się określać jako ACTA2 (#stopACTA2). Organizatorem jest Stowarzyszenie Libertariańskie, Oddział Podbeskidzie.

Czwarty protest w obronie wolności Internetu w Bie


- 12 września 2018 Parlament Europejski, po przyjęciu poprawek, wyraził swoje poparcie dla tekstu „Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” #ACTA2 w bardzo niekorzystnym brzmieniu i z uwzględnieniem niebezpiecznych artykułów 11. oraz 13., które w konsekwencji spowodują wprowadzenie pełnej infrastruktury cenzorskiej i doprowadzą do kontroli naszych treści w Internecie, o czym alarmują eksperci - czytamy w komunikacie organizatorów wydarzenia.

- Kwestia dalszych losów dyrektywy o prawie autorskim jest obecnie negocjowana w trilogu pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą UE a Komisją Europejską. Kolejny etap tych negocjacji ma się odbyć w trzecim tygodniu stycznia. Z dotychczasowych doniesień wynika, że w proponowanym tekście kompromisowym w dalszym ciągu uwzględnia się niebezpieczne zapisy, a wręcz powraca się do propozycji, które były zgłaszane w pierwotnej wersji dyrektywy, proponowanej przez Komisję Prawną JURI, a która to, decyzją Posłów do Parlamentu Europejskiego, odrzucona została w głosowaniu 5 lipca ub. r. - dodają członkowie Stowarzyszenia Libertariańskiego.

19 stycznia o godzinie 14:00 w większych europejskich miastach odbędą się protesty przeciwko cenzurze Internetu (ACTA2). Wydarzenia zaplanowane są również Polsce, w tym także w Bielsku-Białej. To właśnie w naszym kraju zrodziła się inicjatywa blokująca plany ocenzurowania Internetu przez instytucje europejskie. Polscy członkowie ruchu #StopACTA2 są również koordynatorami akcji protestacyjnych odbywających się w pozostałych państwach Europy.

Wydarzenie na Facebooku.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.