bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2019
  • 13 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1726

W Sferze będą licytować przejazd prototypem pojazdu elektrycznego

Za nami:

W najbliższą sobotę, 13 stycznia, o godzinie 15:00 w Galerii Sfera odbędzie się wyjątkowa licytacja. Do zdobycia będą vouchery na 30 minutową jazdę wyjątkowym prototypem pojazdu elektrycznego. Pojazd został skonstruowany przez uczniów bielskiego Liceum im. Stefana Żeromskiego, laureatów ogólnopolskiego konkursu projektowego Fundacji OnBoard.

onboard
Pojazd został skonstruowany przez uczniów bielskiego Liceum im. Stefana Żeromskiego · fot. materiały prasowe


Sercem pojazdu jest longboard z napędem elektrycznym, a karoseria zbudowana została przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Pojazd rozwija prędkość do 22 km na godzinę, a steruje się nim odwrotnie niż samochodem osobowym, skręcając za pomocą nóg, a rękami obsługując gaz i hamulec.

Tor na którym odbędzie się jazda znajduje się w Galerii Sfera 2, na drugim piętrze, w siedzibie Fundacji OnBoard, a sam pojazd będzie można oglądać przez cały dzień przed aukcją w foyer. Poza licytacją prowadzoną przez fundację Arka wolontariusze z Extreme Trauma Team będą uczyć podstaw pierwszej pomocy oraz przygotują pokaz sprzętu medycznego.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

onboard
Pojazd został skonstruowany przez uczniów bielskiego Liceum im. Stefana Żeromskiego · fot. materiały prasowe

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.