bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2022

Nadzieja bielskiego motorsportu na testach profesjonalnego zespołu

Młody motocyklista z Bielska-Białej otrzymał szansę wejścia do profesjonalnego zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team. Ekipa z powodzeniem ściga się m.in. w serii mistrzostw świata wyścigów długodystansowych FIM EWC.

mateusz oślak
Mateusz Oślak w trakcie eliminacji do serii Red Bull MotoGP Rookies Cup · fot. Red Bull MotoGP


Mateusz Oślak razem z Michałem Budziaszkiem i Mateuszem Hulewiczem otrzymał szansę wejścia do profesjonalnego zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team, który bierze udział w mistrzostwach świata wyścigach długodystansowych FIM EWC, europejskiej serii Alpe Adria oraz cyklu mistrzostw Polski.

Młodzi zawodnicy wezmą udział w testach ekipy, które odbędą się jeszcze w styczniu na dwóch torach w Hiszpanii. - Dla mnie dostanie się do ekipy Wójcik Racing Team byłoby dużym wyróżnieniem i pozwoliło by to dalej kontynuować swoją karierę na wysokim poziomie - mówi Mateusz Oślak.

Przypominamy, że na początku października motocyklista z Bielska-Białej wziął udział w selekcji do Red Bull MotoGP Rookies Cup. Eliminację do serii dla młodych i obiecujących zawodników przeszło tylko 13 z 104 motocyklistów.

- Osobiście jestem zadowolony ze swojego występu w Red Bull pomimo iż wraz z 91 zawodnikami wróciliśmy do swoich krajów nie przechodząc selekcji. Pomimo tego nie poddałem się, nawiązałem kontakt z ekipą Wójcik Racing Team i dostałem szansę na pokazanie moich umiejętności w Hiszpanii - dodaje bielszczanin.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.