Wiadomości

  • 10 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3357

Prawie 93 tysiące widzów zobaczyło spektakle Teatru Polskiego w 2018 r.

92 920 widzów i 386 spektakli i 8 premier - tak w statystykach wyglądał poprzedni rok w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

teatr polski
fot. Teatr Polski w Bielsku-Białej


Miniony rok w Teatrze Polskim można zaliczyć do bardzo udanych. Na afisz trafiło osiem nowych realizacji: „Pomoc domowa" oraz Koncert największych przebojów grupy ABBA (oba reżyserowane przez Witolda Mazurkiewicza), „Tęskniąc" (reż. Krzysztof Popiołek), „Ciało Bambina" (reż. Agata Puszcz), „Singielka 2, czyli Matka Polka" (reż. Jacek Bończyk), „Boska!" (reż. Paweł Szkotak), „Szaleństwo nocy letniej" (reż. Witold Mazurkiewicz), „Gałązka rozmarynu" (reż. Jan Nowara).

Te i pozostałe tytuły (w sumie zagrano 386 spektakli, czyli o 42 więcej niż w ubiegłym roku) zobaczyło 92 tys. 920 widzów - o cztery i pół tysiąca więcej, niż w 2017 roku. Rekord frekwencyjny z 2017 roku został pobity o ponad 5%. I to właśnie zawsze pełna widownia na spektaklach obu scen jest niewątpliwym sukcesem Teatru Polskiego.

- Jesteśmy także dumni z efektów prowadzonego konsekwentnie od 5 lat projektu „Spektakle bez barier". Z roku na rok przybywa odbiorców spektakli z audiodeskrypcją i językiem migowym - w 2018 w spektaklach, warsztatach i spotkaniach z twórcami teatralnymi wzięło udział blisko tysiąc uczestników. Tegoroczna edycja projektu została dofinansowana z MKiDN, z Funduszu Promocji Kultury - poinformował Teatr Polski.

Sukcesem zakończył się pierwszy etap remontu teatru, realizowany w ramach projektu "Zwiększenie atrakcyjności Teatru Polskiego w Bielsku-Białej poprzez przeprowadzenie niezbędnych prac renowacyjnych oraz rozszerzenie bieżącej oferty edukacyjno-kulturalnej." Odświeżono m.in. elewację budynku, schody przed głównym wejściem i rampę techniczną.

Drugi etap zaplanowany na okres wakacji (lipiec i sierpień) obejmie m.in. malowanie wnętrz - całe foyer teatru na parterze i piętrach, bufet teatralny oraz wymianę podłogi na Małej Scenie. Zakończenie remontu zbiegnie się z uroczystym otwarciem we wrześniu 2019. sezonu jubileuszowego Teatru Polskiego, który rok później, 30 września 2020. skończy 130 lat.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj