bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3575

Kolejne dostojne jubileusze mieszkanek Bielska-Białej

102. urodziny Pani Janiny Kajdas i 100. urodziny Pani Klary Lempkowskiej były powodem odwiedzin wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Przemysława Drabka i dyrektor biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak u obu seniorek.

urodziny
Delegacja z Ratusza u Pani Janiny Kajdas · fot. UM Bielsko-Biała


Janina Kajdas urodziła się we wsi Bachowice w powiecie wadowickim. Ze względu na pogorszenie stanu zdrowia Pani Janina pod koniec 2015 roku zamieszkała w Domu Pomocy dla Przewlekle Chorych w Bielsku-Białej, gdzie ma zapewnioną całodobową opiekę. Mimo wieku, samodzielnie radzi sobie z wieloma czynnościami dnia codziennego. Jest osobą bardzo skromną, a przy tym życzliwą. Lubi długie rozmowy na każdy temat.

urodziny
100 lat Pani Klary Lempkowskiej · fot. UM Bielsko-Biała


Tego samego dnia przedstawiciele Rady Miejskiej i Biura Rady - Przemysław Drabek i Danuta Brejdak odwiedzili z życzeniami i gratulacjami również Panią Klarę Lempkowską, która dołączyła do grona mieszkańców świętujących 100-lecie urodzin.

Klara Lempkowska urodziła się na Pomorzu. W czasie I wojny światowej wraz z całą rodziną została wysiedlona w kieleckie. Po jej zakończeniu zamieszkała w Elblągu. Całe życie zajmowała się domem i dziećmi. Jubilatka ma troje dzieci, sześcioro wnuków i dwoje prawnuków. Od 5 lat mieszka w Bielsku-Białej wraz z rodziną syna.

7 stycznia delegacja Rady Miejskiej odwiedziła także Janinę Mochol, która świętowała 103 urodziny.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.