bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2709

Policyjny pościg za kierowcą Volvo, który nie zatrzymał się do kontroli

Nawet do 5 lat więzienia grozi 34-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia wczorajszą nocą w Bystrej na ul. Fałata. Policjanci otrzymali informację o , który wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji, a następnie oddalił się samochodem z miejsca zdarzenia. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Zauważyli kierowcę, który jechał z dużą prędkością. Postanowili go zatrzymać.

Sprawca nie zareagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe. Dodał gazu i zaczął uciekać. Po drodze łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Jadąc z dużą prędkością stwarzał realne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wjechał w drogę leśną i zatrzymał pojazd przed szlabanem uniemożliwiającym dalszą jazdę. Wówczas policjanci zatrzymali uciekiniera.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sprawca miał nieaktualne prawo jazdy. Został on przewieziony do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.