bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2019
  • 8 stycznia 2019
  • wyświetleń: 10826

Straż skontrolowała bielskie escape roomy. Dwa zamknięto!

Dziś do godziny 12.00 Państwowa Straż Pożarna skontrolowała sześć escape roomów w Bielsku-Białej, w których znajdowało się czternaście pomieszczeń tematycznych. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa, zamknięto dwa lokale.

Straż pożarna, pożar, ogień, strażak,
Straż skontrolowała bielskie escape roomy. Dwa zamknięto! · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Jak informuje kpt. Patrycja Pokrzywa z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej w ciągu weekendu strażacy skontrolowali sześć escape roomów w Bielsku-Białej.

W dwóch lokalach stwierdzono nieprawidłowości zagrażające bezpieczeństwu uczestników zabawy - m.in. niewłaściwe drogi ewakuacji lub materiały łatwopalne. Na podstawie ustaleń z przeprowadzonych czynności Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej wydał decyzję zakazującą eksploatację tychże lokali. Pozostałe cztery escape roomy mogą dalej działać. Kontrole trwają nadal.

Do pilnych kontroli escape roomów zobowiązał strażaków w całej Polsce szef MSWiA po piątkowej tragedii w Koszalinie, gdzie w tamtejszym escape roomie zginęło pięć dziewcząt.

Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokalu w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwość dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.