bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2661

[ZDJĘCIA] Pożar domu letniskowego w Szczyrku. 6 zastępów w akcji

W środę o godzinie 15.30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku letniskowego przy ulicy Bratków w Szczyrku. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej.

Loading...


Po dojeździe zastępów OSP i PSP zastano pożar elewacji zewnętrznej oraz zadymienie w budynku letniskowym - prawdopodobnie przyczyną pożaru była nieprawidłowo wykonana instalacja kominowa.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palącą się ścianę. Równocześnie ratownicy przeszukali pomieszczenia mieszkalne. Lokatorów nie było w budynku - opuścili go przed przyjazdem straży.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych. Skontrolowano również pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz czujnikiem TETRA3 pod kątem obecności tlenku węgla.

W działaniach uczestniczyły trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, dwa zastępy OSP Szczyrk oraz jeden zastęp OSP Buczkowice.

ab / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.