bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2019
  • 3 stycznia 2019
  • wyświetleń: 7808

BKS Stal tonie w długach. Miasto nie zamierza pomóc klubowi

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej radni Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do prezydenta miasta z wnioskiem o wsparcie finansowe Bialskiego Klubu Sportowego "Stal". Z informacji przedstawionej przez radnych wynika, że klubowi grozi upadłość.

bks
Kibice, delegacja piłkarzy, młode siatkarki oraz ich rodzice przygotowali transparent z hasłem "Pomóżcie nam spełnić nasze marzenia", które odnosi się do pomocy najmłodszym siatkarkom i piłkarzom, trenującym na co dzień w bialskiej Stali, która zrzesza 250 dzieci i młodzieży · fot. bks.bielsko.pl


W interpelacji, którą podpisali radni Maksymilian Pryga i Przemysław Drabek, czytamy, że "klub znajduje się w poważnym kryzysie finansowym".

- Od połowy 2017 roku BKS "Stal" przechodzi restrukturyzację. Przez ten okres znacząco obniżono koszty działalności, ale niestety stałym problemem są długi z lat ubiegłych. Z uzyskanych informacji wynika, że jeżeli klub nie pozyska strategicznego i stabilnego sponsora to w pierwszym kwartale 2019 roku będzie musiał ogłosić upadłość, a historyczne obiekty należące do klubu i znajdujące się w najbliższym sąsiedztwie Stadionu Miejskiego zostaną przejęte przez wierzycieli - poinformowali radni.

Maksymilian Pryga i Przemysław Drabek zwrócili się do prezydenta miasta z wnioskiem "o rozpoznanie aktualnej sytuacji tego zasłużonego klubu oraz o rozważenie udzielenia jednorazowej i zdecydowanej pomocy w zakresie opisanego problemu".

Pod koniec ubiegłego roku radni otrzymali odpowiedź na swoją interpelację. Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta miasta, przedstawił kwoty, które klub otrzymał w minionych latach z budżetu miasta. Z odpowiedzi na interpelację wynika, że latach 2014-2018 klub BKS "Stal" otrzymał z kasy gminy około 3,5 mln złotych.

- Ze względu na to, iż do zadłużenia stowarzyszenia nie doszło wskutek działań ze strony gminy Bielsko-Biała, odpowiedzialność za poprawę sytuacji finansowej oraz ciężar finansowy ratowania stowarzyszenia nie powinny spoczywać na władzach miasta. Z uwagi na fakt, iż bieżąca sytuacja, w jakiej znalazł się klub jest efektem wieloletnich działań władz BKS Stal, wszelkie próby pomocy klubowi powinny być przeprowadzone przez władze stowarzyszenia i być elementem szerszego, długofalowego procesu wyjścia klubu z sytuacji kryzysowej - tłumaczy Waldemar Jędrusiński.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.