bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3353

Nabór do jednostki, która nauczy działań saperskich i strzelectwa

Za nami:

Jednostka Strzelecka 3027 Bielsko-Biała im. mjra Włodzimierza Mężyńskiego ogłasza nabór. Rekrutacja odbędzie się 7 i 9 stycznia w biurze jednostki.

Nabór do jednostki, która nauczy działań saperskic
fot. JS 3027 Bielsko-Biała


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania rekrutacyjne, które odbędą się: 7 i 9 stycznia w godzinach 16:00 - 18:00. Rekrutacja prowadzona będzie w Bielsku-Białej przy ulicy 11 Listopada 58 w biurze Jednostki Strzeleckiej 3027 (I piętro).

Warunki przystąpienia do Jednostki:
  • niekaralność,
  • obywatelstwo polskie,
  • wiek minimum 15 lat,
  • dobry stan zdrowia,
  • chęci do wytężonej pracy.


Nabór do jednostki, która nauczy działań saperskic
fot. JS 3027 Bielsko-Biała


Szkolenie w Związku Strzeleckim jest bardzo urozmaicone. W pierwszym okresie, kandydaci do służby strzeleckiej uczą się musztry, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, podstaw taktyki i sztuki przetrwania. Po pozytywnym przejściu szkolenia unitarnego i złożeniu przyrzeczenia strzeleckiego są wdrażani w szczegółowe aspekty taktyki zielonej i czarnej, łączności, działań saperskich, wspinaczki, strzelectwa z broni sportowej i bojowej.

Poza szkoleniami jednostka organizuje także imprezy sportowe i kulturalne. Przykładem jest chociażby organizowany dorocznie dla uczniów podbeskidzkich szkół Rajd Górski szlakiem żołnierzy NSZ kpt. Henryka Flame „Bartka” czy też Bieg Niepodległości ulicami Bielska-Białej. Strzelcy mogą także realizować swoje różnorodne zainteresowania a nawet zdolności artystyczne, np. podczas konkursów historycznych, turniejów sportowych itp.

strzelec, rekrutacja

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.