bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1704

Wyłudzali kredyty na laptopy

Szajkę oszustów, którzy wyłudzali kredyty na zakup laptopów rozbili policjanci z komisariatu III. Śledczy odzyskali wyłudzone notebooki o wartości ponad 10.000 złotych. Jedna z oszustek była poszukiwana przez sąd. Czeka ją odsiadka kary pozbawienia wolności za podobne czyny. Za przestępstwa te zatrzymani mogą trafić do więzienia na najbliższe 8 lat.

Sprawcy wpadli na gorącym uczynku przestępstwa, gdy w bielskim hipermarkecie przy ul. Bohaterów Monte Cassino usiłowali wyłudzić kredyt na zakup laptopa o wartości ponad 2.000 złotych.

Dokumenty kredytowe, które przedłożyli nie spodobały się jednak jednemu z pracowników. Na miejsce wezwano mundurowych, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 31 lat oraz ich 20-letnią towarzyszkę.

Kobieta była poszukiwana przez sąd. Czeka ją odsiadka kilku miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa. Sprawczyni trafiła już do aresztu.

W trakcie sprawdzeń szybko wyszło na jaw, że najstarszy z mężczyzn, który prowadził kiedyś prywatne przedsiębiorstwo i nadal dysponował firmową pieczątką wystawiał wspólnikom fikcyjne zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Osobiście zresztą potwierdzał ich zatrudnienie w firmie, gdy dzwonili do niego pracownicy banków.

W ten sposób sprawcy wyłudzili jeszcze trzy inne notebooki w bielskich sklepach. Zatrzymani sądzili, że znaleźli łatwy sposób na szybkie wzbogacenie. Zamierzali sprzedać wyłudzony sprzęt nie regulując rat kredytu.

Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci odnaleźli wyłudzone notebooki o wartości ponad 10.000 złotych. Śledczy zatrzymali też ich kolejnego wspólnika - 37-latka z Bielska-Białej. Za przestępstwa te zatrzymanym grozi teraz do 8 lat za kratami.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.