bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2079

Dochód ze świątecznego kiermaszu trafi do Szpitala Pediatrycznego

Prawie 5,5 tysiąca zł trafi na konto wspierającej Szpital Pediatryczny Fundacji "Razem dla Dzieci" dzięki charytatywnej akcji zorganizowanej przez funkcjonariuszy bielskiej Służby Więziennej.

kiermasz
fot. materiały prasowe


Kolejny już raz funkcjonariusze bielskiej Służby Więziennej zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego cały dochód zasili konto Fundacji "Razem dla Dzieci". Odbył się on w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a wolne datki składane przez bielszczan za świąteczne stroiki, bożonarodzeniowe kartki i dekoracje wyniosły łącznie 5446 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby działającej w szpitalu psychiatrii dziecięcej.

- Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż powstały w efekcie więziennego programu resocjalizacyjnego. Przez miniony miesiąc przygotowało je blisko 50 mężczyzn osadzonych w bielskiej jednostce penitencjarnej. Nadzorowani przez funkcjonariuszy podczas zajęć grupowych i indywidualnych wykonywali ozdoby i kartki świąteczne. Dla osób pozbawionych wolności była to okazja przełamania więziennej nudy i zrobienia czegoś bezinteresownego. Dla Służby Więziennej była to natomiast możliwość uwrażliwienia skazanych na potrzeby innych osób i wzbudzenia w nich pozytywnej refleksji - mówi podporucznik Ewa Pysz, młodszy psycholog Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zamiejscowego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.