bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2805

W budynku Starostwa na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń

W czwartek w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyła się debata pod hasłem „Narzędzia Community Policing, a kierunki profilaktyki społecznej”.

Narzędzia Community Policing, a kierunki profilaktyki społecznej - 20.12.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Wzięli w niej udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz bielskiego Urzędu Miejskiego i Kuratorium Oświaty, mieszkańcy miasta, policjanci, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz uczniowie bielskich szkół. Tematem debaty było funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu Dzielnicowy bliżej nas.

W debacie pod hasłem „Narzędzia Community Policing, a kierunki profilaktyki społecznej”, która odbyła się dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, uczestniczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka, Naczelnik Wydziału Prewencji bielskiej komendy podinsp. Marcin Bębenek oraz dzielnicowi z miasta i powiatu. Moderatorem spotkania był asp.szt. Roman Szybiak.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, głównie mieszkańców naszego miasta. Naczelnik bielskiej prewencji scharakteryzował pracę dzielnicowych w kontekście programu "Dzielnicowy bliżej nas". Omówił także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia służącego mieszkańcom do wskazywania miejsc, gdzie i kiedy policjanci są najbardziej potrzebni, a także wskazywania, jakie zagrożenia są najbardziej dotkliwe.

W dalszej części spotkania, każdy z uczestników mógł wziąć udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń, z jakimi styka się w okolicy miejsca swojego zamieszkania. Debata dotyczyła również budowania relacji pomiędzy mieszkańcami, a policją tzw. community policing.

Rozmowy z mieszkańcami miały także na celu ustalenie ich potrzeb w zakresie planowanych przez Policję przedsięwzięć profilaktycznych.

Debata zainaugurowała temat, tzw. policji środowiskowej, czyli budującej bezpieczeństwo wspólnie z mieszkańcami. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania w tym zakresie.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.