Wiadomości

  • 25 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4937

Mayday i Koncert „To tylko twist" w Teatrze Polskim

Jeden z największych przebojów komediowych Teatru Polskiego wraca na scenę w nowej realizacji (reżyseruje Witold Mazurkiewicz) i nowej obsadzie.

Po raz pierwszy „Mayday” trafił na nasz afisz w 1993 roku (reż. Stefan Szaciłowski) i przez lata bił rekordy popularności, bawiąc bielskich widzów do łez. Najlepsza farsa pióra mistrza gatunku - Raya Cooneya to historia londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Do czasu. Na skutek wypadku samochodowego jego tajemnica wychodzi na jaw, a bohater dokonuje karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Nawet jeśli perypetie Johna Smitha są już widzom znane, z pewnością warto obejrzeć je w nowej odsłonie i przekonać się, czy jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars bawi wciąż tak samo, a może bardziej?

Koncert „To tylko twist"Drugą cześć wieczoru wypełni muzyka. Śpiewający znakomicie aktorzy Teatru Polskiego zabierą Państwa w kolorowe lata 60. - czasy dzieci kwiatow, mini spódniczek, a przede - wszystkim niezapomnianych przebojów, takich jak: „Czarny Alibaba”, „Nie bądź taki szybli Bill”, „Trzynastego” i wiele innych. Koncert wyreżyseruje Iwona Runowska, a wystąpią: Maria Suprun, Anna Guzik-Tylka, Marta Gzowska-Sawicka, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Rafał Sawicki, Lomasz Lorek, Adam Myrczek i Grzegorz Margas.

Reżyseria, scenografia, choreografia - Iwona Runowska
Kostiumy - Iga Sylwestrzak
Opracowanie muzyczne - Mateusz Walach

new / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj