bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1896

Rozbłysły światła na kolejnej choince w mieście. Tym razem przed kurią

Kolejny raz na dziedzińcu przed budynkiem bielsko-żywieckiej kurii rozbłysła światełkami choinka, która tym razem pochodzi z lasów Żywiecczyzny. Uroczystemu zapaleniu światełek na bożonarodzeniowym drzewku przewodniczył 19 grudnia 2018 r. bp Roman Pindel, który zaapelował, by przywrócić Chrystusa w Boże Narodzenie.

choinka
Choinka przed budynkiem bielsko-żywieckiej kurii · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Biskup życzył zebranym przed bielskim gmachem kurii pracownikom i gościom, by podczas Bożego Narodzenia byli z Chrystusem. - Życzę, żeby On sam był z nami podczas tego świętowania, żebyśmy mieli pokój w sercach. Ten pokój, który tylko On może dać. A gdy będziemy podejmować gości w domach, żebyśmy ich podejmowali jak najserdeczniej, by można było wyczytać, iż jesteśmy gotowi kochać i przebaczać. Dobrego świętowania z Jezusem! - powiedział ordynariusz, przypominając, że właściwy sens Bożemu Narodzeniu nadaje tylko Chrystus.

Wydarzenie uświetnili śpiewem oraz muzyką "Grojcowianie" z Wieprza. Wśród gości pojawili się m.in. dziekan dekanatu radziechowskiego ks. Piotr Pokojnikow, proboszcz parafii z Wieprza, skąd ofiarowano tegoroczną choinkę, ks. Jerzy Matura, burmistrz Żywca Antoni Szlagor, wójt gminy Radziechowy-Wieprz Maciej Mika, nadleśniczy z Nadleśnictwa Węgierska Górka Wojciech Motyka, prezesi oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan. Wszyscy podzielili się życzeniami i dobrym słowem.

choinka
Choinka przed budynkiem bielsko-żywieckiej kurii · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.