bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2018
  • 21 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2983

Dotrzymano słowa! Rady osiedli dostaną po 100 tys. złotych

Prezydent Jarosław Klimaszewski oznajmił, że w 2019 roku wszystkie Rady Osiedli w Bielsku-Białej będą miały do dyspozycji 100 tys. złotych na lokalne inwestycje drogowe.

rada osiedla
Dotrzymano słowa! Rady Osiedli dostaną po 100 tys. złotych · fot. bielsko.info


W ostatnich latach rady osiedli w Bielsku-Białej nie miały większego wpływu na kolejność remontów dróg lokalnych. Zmieni się to już od przyszłego roku. Zgodnie z porozumieniem podpisanym między Niezależnymi.BB a prezydentem Jarosławem Klimaszewskim każda rada osiedla dostanie po 100 tys. złotych z przeznaczeniem na inwestycje drogowe.

- Podjąłem decyzję, aby MZD wydzieliło w swoim budżecie 3 mln złotych, aby na każdą radę osiedla przeznaczyć 100 tys. złotych. Rada sama będzie bezpośrednio kierowała te środki na zadania, które zostaną przez lokalną społeczność wytypowane do realizacji - mówił na grudniowej sesji prezydent Jarosław Klimaszewski.

Środki będą przygotowane na wszystkie 30 osiedli, jednak otrzymają je do dyspozycji rady osiedla. W przypadku Bielska-Białej działa 27 rad osiedli, bowiem w 3 osiedlach zainteresowanie wyborami w 2015 było marginalne.

- Będzie to też impuls, żeby w przyszłych wyborach wybrały się wszystkie 30 rady - dodał prezydent.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.