bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2018
  • 24 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4297

Pasterka w kaplicy pallotynów na Dębowcu

Za nami:

Na Dębowcu w Beskidach po raz kolejny odbędzie się Pasterka. W kaplicy akademickiej od kilkunastu lat sprawowana jest uroczysta liturgia o północy. Modlitwa w górskiej scenerii przyciąga co roku rzesze bielszczan.

dębowiec kaplica
Pasterka w kaplicy pallotynów na Dębowcu · fot. FB Kaplica na Dębowcu


Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje Pasterkę od pewnego czasu razem ze wspólnotą "Terebint" - studencką gałęzią bielskiej wspólnoty ewangelizacyjnej "Miasto na Górze".

Wszyscy uczestnicy modlitwy o północy podkreślają, że Pasterka u stóp Szyndzielni ma swój niepowtarzalny klimat i nastrój. Wielu jej uczestników przychodzi na miejsce z pochodniami lub lampionami. Od 6 lat uczestnicy Pasterki u stóp Szyndzielni modlą się w nowej kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci Fatimskich. Nawet przy dużych opadach śniegu stosunkowo łatwo do niej dotrzeć. Dodatkową atrakcją jest niezwykła panorama, jaka rozciąga się z miejsca na wysokości 686 metrów n.p.m.

Dawna kaplica-szałas, wykonana przez beskidzkich górali, powstała z inicjatywy rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, prof. Franciszka Mareckiego. Pierwsza Pasterka została tu odprawiona w 1998 roku. Starą kaplicę zastąpiła pod koniec 2012 roku nowa. Obiekt poświęcił bp Tadeusz Rakoczy w 2013 roku. Inwestycję sfinansowało pallotyńskie Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego, a budowniczym był śp. ks. Franciszek Mąkinia SAC.

Z Dębowca w Beskidzie Śląskim roztacza się panorama Bielska-Białej i Magurki Wilkowickiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.