bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1188

Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym przetrwać mroźne noce

Jak co roku bielska straż miejska, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pomaga osobom bezdomnym w przetrwaniu trudnego okresu zimowego. Od dnia 15 listopada funkcjonariusze prowadzą kontrole prewencyjne miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne, miedzy innymi klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, dworce kolejowe, opuszczone budynki oraz miejsca wskazane przez mieszkańców.

Okres zimowy dla wielu osób, a szczególnie bezdomnych, niesie ze sobą duże zagrożenia utraty zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet życia, z powodu wychłodzenia organizmu. Niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu nie dotyczy jednak tylko osób bezdomnych. Okres ten jest trudny również dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, które mieszkają samotnie.

- Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą osoby przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, aby powiadomić o tym właściwe instytucje - Straż Miejską, czy Policję. Bądźmy czujni i zwracajmy uwagę na osoby przebywające w naszym otoczeniu, a potrzebujące pomocy. Pamiętajmy, każda informacja jest cenna, a jeden telefon może uratować komuś życie - apeluje straż miejska.

Miejsca, gdzie bezdomni mogą uzyskać pomoc:
  • Dom dla Bezdomnych Bielsko-Biała, ul. Stefanki 7 - całodobowo.
  • Noclegownia Bielsko-Biała, ul. Krakowska 2a - całodobowo.
  • Schronisko dziennego pobytu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Bielsko-Biała, ul. Legionów 16.
  • Straż Miejska Bielsko-Biała, ul. Hugona Kołłątaja 10 tel. 986, 33 82-281-14.
  • Komenda Miejska Policji Bielsko-Biała ul. Wapienna 45, tel. 997, 33 812-12-00.
  • Infolinia dla Osób Bezdomnych tel. 987.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.