bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3641

Podbeskidzie wyszło na finansową prostą. Lada dzień poznamy prezesa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Edward Łukosz, członek rady nadzorczej delegowany do pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki TS Podbeskidzie, podsumował ostatnie półrocze. Właściciel firmy Polskie Mięso i Wędliny Łukosz oznajmił, że Podbeskidzie nie ma już żadnych zobowiązań przeterminowanych i wyszło na prostą.

łukosz
p.o. prezesa Edward Łukosz · fot. TS Podbeskidzie


Edward Łukosz nie ukrywa, że ostatnie miesiące dla klubu były bardzo burzliwe. Klub przeszedł restrukturyzację. Obniżono koszty funkcjonowania spółki, równoważąc budżet.

- Spółka nie ma żadnych zobowiązań przeterminowanych wobec wierzycieli. Warto to podkreślić: żadnych przeterminowanych zobowiązań finansowych wobec jakichkolwiek wierzycieli, również Akcjonariuszy. Dzięki zmianom kapitałowym jesteśmy w stabilnej sytuacji finansowej z nadwyżką środków pieniężnych na kontach bankowych. Daje to spokój w bieżącym funkcjonowaniu spółki i umożliwia przywrócenie wiarygodności na rynku finansowym oraz daje właściwą pozycję w negocjacjach przy zawieraniu kontraktów managerskich. Przygotowana strategia budżetowa na 2019 rok równoważy realne wpływy z wydatkami - mówi p.o. prezesa.

Przedsiębiorca poinformował, że w trakcie prac związanych z restrukturyzacją spółki przygotowano pełną strategię sponsoringową opartą na profesjonalnej analizie możliwości świadczenia usług reklamowych.

- Naszym celem jest zbudowanie platformy finansowej opartej na sponsoringu wśród podmiotów, które stanowią realny kapitał na Podbeskidziu. Podbeskidzie Business Club będzie odgrywało wiodącą rolę w tworzeniu budżetu Klubu, który ma dać siłę napędową spółce. Poziom rozgrywek i wyniki sportowe będą odgrywały kluczową rolę w kształtowaniu wielkości i zakresu usług marketingowych - dodaje Edward Łukosz.

Współwłaściciel klubu odniósł się także do wyników sportowych w rundzie jesiennej. Przypominamy, że przed piłkarską wiosną Podbeskidzie zajmuje 5. miejsce w tabeli.

- Z pewnością nie ustrzegliśmy się błędów i skutkiem tego jest utrata kilku ważnych punktów. Nie zamierzam tutaj nikogo usprawiedliwiać. Wyciągnęliśmy z tego wnioski. Trzeba sobie jednak zdać sprawę w jakiej sytuacji TS Podbeskidzie było kilka miesięcy temu. Pod poważnym znakiem zapytania stało przystąpienie do rozgrywek Fortuna 1 Ligi! W spółce nastąpiły heroiczne działania, aby wejść na ścieżkę normalnego funkcjonowania. Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich osób, którym na sercu leżało dobro tego Klubu, udało się przetrwać ten okres. Dzisiaj możemy koncentrować się na aspektach sportowych, nie ma już żadnych innych przeszkód - zaznacza Edward Łukosz.

Za kilka dni rada nadzorcza spółki TS Podbeskidzie zdecyduje kto będzie pełnił funkcję prezesa klubu. Najpoważniejszym kandydatem jest Edward Łukosz.

ab / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj