bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • 31 grudnia 2018
  • wyświetleń: 9837

Mieszkańcy zadecydowali: imprezy miejskie bez sztucznych ogni!

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski postanowił zapytać bielszczan, czy organizowanej przez miasto sylwestrowej imprezie powinien towarzyszyć pokaz fajerwerków. W sondażu zagłosowało blisko siedem tysięcy osób, spośród których 60% opowiedziało się za rezygnacją z pokazów sztucznych ogni podczas miejskich imprez.

sztuczne ognie
Pokaz sztucznych ogni pod Ratuszem · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Oświadczenie prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego

Szanowni Mieszkańcy Bielska-Białej!

Bardzo dziękuję, że przyjęliście moje zaproszenie do udziału w ankiecie dotyczącej organizacji pokazów fajerwerków w naszym mieście i tak licznie wzięliście w niej udział.

W naszym sondażu zagłosowało blisko siedem tysięcy osób. To dowód, że sprawa pokazów pirotechnicznych budzi wśród bielszczan spore zainteresowanie i niemałe emocje.

Ostatecznie zdecydowana większość głosujących, bo ponad 60%, opowiedziała się za rezygnacją z pokazów sztucznych ogni podczas miejskich imprez.

Tak jak zapowiadałem wyniki ankiety są dla mnie wiążące. Oznacza to, że od przyszłego roku fajerwerki nie będą towarzyszyć ani obchodom święta miasta, ani powitaniu Nowego Roku, ani żadnym innym wydarzeniom organizowanym przez samorząd.

Sztuczne ognie postaramy się zastąpić innymi, równie atrakcyjnymi wizualnie pokazami. Takimi, które nie będą wzbudzać żadnych kontrowersji i które nie będą w najmniejszym stopniu uciążliwe dla ludzi i zwierząt.

Prezydent Bielska-Białej
Jarosław Klimaszewski


wyniki ankiety ws. sztucznych ogni

ab, BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.