bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2012
  • wyświetleń: 2489

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Około 2 tysięcy osób przeszło 30 marca ulicami Bielska-Białej, uczestnicząc wraz z biskupem bielsko-żywieckim Tadeuszem Rakoczym, biskupem pomocniczym Piotrem Gregerem, kapłanami, zakonnikami i zakonnicami w Drodze Krzyżowej.

Podczas tegorocznego nabożeństwa pasyjnego - zorganizowanego po raz 15. w historii stolicy Podbeskidzia - ludzie szczególnie modlili się za swą diecezję, obchodzącą jubileusz dwudziestolecia swego istnienia.

Wierni podążali za krzyżem idąc tym razem od kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. W drodze do katedralnego kościoła św. Mikołaja przeszli ulicami wokół Starego Miasta, obok pobliskiej salwatoriańskiej parafii. Droga Krzyżowa zakończyła się modlitwą w bielskiej katedrze. Na zakończenie konczący dziś 74 lata bp Tadeusz Rakoczy podziękował organizatorom nabożeństwa.

Przez około 2 godziny bielszczanie szli ulicami swego miasta, rozważając mękę Chrystusa w scenerii zabudowań miejskich. Pomiędzy poszczególnymi stacjami kilkumetrowy krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych wspólnot, organizacji oraz grup apostolskich i modlitewnych. Wokół krzyża szli harcerze i harcerki pochodniami.

Pierwsza w historii Bielska-Białej uliczna Droga Krzyżowa odbyła się na terenie katedralnej parafii. Kolejne odbywały się w różnych miejscach miasta i prowadzały trasami łączącymi dwie różne parafie.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.