bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2012
  • wyświetleń: 2336

Kradli karty i "czyścili" konta

Do pięciu lat więzienia grozi dwójce złodziei, którzy przyjechali do Bielska-Białej na „gościnne występy” aż z Warszawy. Kieszonkowcy okradli mężczyznę w centrum handlowym. Ich łupem padły karty bankomatowe i kredytowe oraz gotówka. Pokrzywdzony miał szczęście, bo złodziei zatrzymali ochroniarze i policjanci. Odzyskano też całe skradzione mienie.

Policja, złodziej, kradzież
Złodzieje zostali już zatrzymani przez policję. · fot. Policja


W czasie krótkiej przerwy w zakupach mężczyzna oraz jego znajoma odpoczywali popijając kawę w lokalu na terenie centrum handlowego. Mężczyzna przewiesił kurtkę przez krzesło.

W pewnym momencie kobieta zauważyła jak jakiś mężczyzna wyjmuje z kieszeni kurtki jej partnera portfel. Natychmiast wszczęła alarm dzięki czemu pracownicy ochrony zatrzymali złodziei i przekazali ich w ręce stróżów prawa.

Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 31 i 54 lat. Obaj są obcokrajowcami, starszy posiada polskie obywatelstwo. Rabusie ściśle ze sobą współpracowali. Starszy skradł z kieszeni ofiary portfel i wyjął z niego karty bankomatowe i kredytowe, kartki z zapisanymi poufnymi kodami do kart oraz pieniądze. Skradzione rzeczy podał młodszemu koledze.

54-latek był poszukiwany listem gończym. Czeka go odsiadka dwóch lat więzienia za wcześniejsze kradzieże, głównie kart kredytowych i bankomatowych za pomocą których wypłacał z bankomatów pieniądze.

Zatrzymany ma na swoim koncie kilkadziesiąt takich przestępstw, których dopuścił się w całej Polsce. Za kradzież dwójce złodziei grozi do 5 lat za kratami.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.