Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 grudnia 2018
  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5955

[ZDJĘCIA] Przebudowa muru potrwa dłużej niż zakładano

Odsłonięto już część przebudowanego muru oporowego Zamku książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej. Choć roboty miały być zakończone w grudniu 2018 roku, przebudowa muru przeciągnie się jeszcze o kilka tygodni.

Przebudowa muru oporowego - 3.12.2018 · fot. bielsko.info


Dłużej niż zakładano potrwa przebudowa ceglanego muru oporowego Zamku książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej. Mur miał być gotowy do 12 grudnia, jednak prace potrwają jeszcze kilka tygodni, gdyż znacząco zwiększył się zakres robót.

- Jedna z części muru była w tak złym stanie technicznym, że w zasadzie trzeba go było odbudować całkowicie z nowego materiału. To jest w zasadzie połowa muru. Druga połowa muru została poddana procesom konserwatorskim. Uzupełniono ubytki, wykonano nowe spoiny i zakotwiono mur - mówi Wojciech Glądys, zastępca dyrektora Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Przebudowa muru oporowego - 3.12.2018
Przebudowa muru oporowego - 3.12.2018 · fot. bielsko.info


Przebudowa muru oporowego, zadanie o wartości niespełna 2 mln złotych brutto, to część projektu pn. "Rewitalizacja otoczenia "Zamku książąt Sułkowskich".

- Przebudowa muru oporowego to pierwsza część projektu. W przyszłym roku rozpocznie się odbudowa dziedzińca zewnętrznego. W ramach projektu przebudowana zostanie także droga kamienna od strony północnej. Otoczenie zamku będzie się zmieniało jeszcze przez najbliższe dwa lata - dodaje zastępca dyrektora.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.