Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 listopada 2018
  • 28 listopada 2018
  • wyświetleń: 6231

Ultimatum dla Okrzesika? Ma dotrzymać słowa ws. kruszarni

Dzień przed pierwszą sesją Rady Miejskiej ówczesny prezydent miasta - Jacek Krywult - wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla kruszarni w Lipniku. Mieszkańcy domagają się, aby nowo wybrane władze miasta doprowadziły do zablokowania inwestycji. Padły konkretne terminy i ultimatum dla Janusza Okrzesika. - Honor sugeruje złożenie mandatu, gdy sprawa nie zostanie pozytywnie - informuje strona "Smrodek Bielsko".

I sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej kadencji 2018-2023
Ultimatum dla Okrzesika? Ma dotrzymać słowa ws. kruszarni · fot. UM Bielsko-Biała


- Przez najbliższe 2 tygodnie mieszkańcy Lipnika, zamiast spędzać czas z rodzinami, będą analizować tysiące stron dokumentów ws. kruszarni. Po to, by napisać odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego - czytamy na stronie "Smrodek Bielsko", która skupia przeciwników kruszarni w Lipniku.

Osoby zaangażowane w zablokowanie inwestycji zaapelowały do radnych Niezależnych.BB, aby do końca 2018 roku doprowadzili do tego, by kruszarnia nie powstała w Lipniku. - Należy doprowadzić choćby do sugerowanej przez Prezydenta Klimaszewskiego zamiany gruntu. A jeśli się to nie uda, do rozwiązania umowy koalicyjnej - informuje "Smrodek Bielsko".

Loading...


W apelu umieszczonym na "Smrodku" możemy również przeczytać, że mieszkańcy Lipnika czują niesmak, iż porozumienie "zakładające współpracę Niezależnych.BB z radnymi Pana Krywulta i PO podpisano kilka godzin po wydaniu szkodliwej dla mieszkańców Lipnika decyzji".

- Przypominamy, że Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik wyrażał w kampanii wyborczej stanowczy sprzeciw wobec kruszarni. Zaś mandat radnego uzyskał też m.in. dzięki głosom oddanym na Agnieszkę Łyczko, działaczkę społeczną walcząca z kruszarnią. Honor sugeruje złożenie mandatu, gdy sprawa nie zostanie pozytywnie, zgodnie z prawem, rozstrzygnięta dla mieszkańców - czytamy w oświadczeniu.

Mieszkańcy Lipnika zapowiadają, że wybierają się na najbliższa sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek 29 listopada. - Zadamy Władzy kilka pytań ws. kruszarni w Lipniku. Walka trwa - informuje "Smrodek Bielsko".

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.