Wiadomości

  • 29 marca 2012
  • wyświetleń: 5736

Bielskie obchody Dnia Teatru

Prezydent Bielska-Białej spotkał się z artystami oraz pracownikami bielskich scen podczas bielskich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Uroczystość rozpoczęła się odczytaniem przez Piotra Tomaszewskiego tegorocznego przesłania z okazji święta, którego autorem jest John Malkovich. Następnie Jacek Krywult złożył gratulacje laureatom „Złotych Masek” i wręczył wyróżnienia.

Bielskie obchody Dnia Teatru · fot. UM Bielsko-Biała


W tym roku nagrody otrzymali:

Jadwiga Grygierczyk - wszechstronna i utalentowana aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej; tworzy bardzo zróżnicowane kreacje; swym profesjonalizmem w wykonywaniu zadań wspiera sukcesy bielskiego teatru; laureatka Złotej Maski w 1988 roku, Lauru Dembowskiego w 2002 i 2007 roku, Nagrody aktorskiej na Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w 2008 roku oraz IKARA 2007 za wybitną dotychczasową działalność.

Barbara Rau - aktorka Teatru Lalek „Banialuka” od 1997 roku; zagrała w tym teatrze wiele ciekawych ról współtworząc kolejne premiery bielskiej sceny lalkowej; mocno angażuje się w działalność w zakresie edukacji teatralnej, prowadzi warsztaty teatralne i zajęcia edukacyjne szeroko współpracując z grupami dysfunkcyjnymi i osobami niepełnosprawnym w ramach stowarzyszenia Teatr Grodzki; w tym sezonie obchodzi jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.

Adam Myrczek - aktor Teatru Polskiego; stworzył na deskach tego teatru wiele ról sprawdzając się zarówno w repertuarze poważnym, jak i komediowym; obdarzony ciekawym głosem, posiada duże umiejętności wokalne, które wspaniale wykorzystuje w spektaklach muzycznych bielskiego teatru; zajmuje się również w działalnością społeczną pełniąc funkcję przewodniczącego bielskiego koła ZASP

Małgorzata Taras - instruktorka teatralna działająca w Domu Kultury „Włókniarzy” w Bielsku-Białej; zajmuje się edukacją teatralną w grupach przedszkolnych oraz prowadzi Zespół Teatralny „Bajka”, który zdobył I miejsce na tegorocznych Szkolnych Igraszkach Teatralnych w Kamienicy; jest inicjatorką Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kwiatkowskiej; jej systematyczna i pełna zaangażowania praca skutecznie popularyzuje teatr wśród młodzieży

Rafał Budnik - specjalista rzemiosł teatralnych Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej; wykazuje się kunsztem rzeźbiarskim oraz ogromnym doświadczeniem w konstruowaniu i mechanizacji lalek; dzięki jego umiejętnościom bielska „Banialuka” może poszczycić się wieloma perfekcyjnie technicznie przygotowanymi widowiskami lalkowymi; na wyrazy szczególnego uznania zasługują lalki - rzeźby wykonane przez niego do spektaklu „Złoty klucz” Jana Ośnicy.

Podczas uroczystości w Teatrze Polskim, tradycyjnie przyznano także Nagrodę Artystyczną ZASP w Bielsku-Białej „ Laur Dembowskiego 2012”. Laur otrzymała Marta Sawicka za role w spektaklach: „Zbrodnia” oraz „Nowe Wyzwolenie” w reżyserii Eweliny Marciniak.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj