Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2018
  • wyświetleń: 1371

[ZDJĘCIA] Policjanci i pracownicy bielskiej prewencji oddawali krew

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddawali honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W akcji uczestniczyło 25 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 11 litrów życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących.

akcja krwiodawstwa
Policjanci i pracownicy bielskiej komendy oddawali krew · fot. KMP Bielsko-Biała


Już po raz dziesiąty policjanci i pracownicy cywilni, a także wszyscy ci, którzy odwiedzili jednostkę w bielskiej Wapienicy, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Podczas akcji, w Mobilnej Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zebrano ponad 11 litrów krwi dla osób, które najbardziej jej potrzebują.

- Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku - zachęca podinspektor Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

akcja krwiodawstwa
Policjanci i pracownicy bielskiej komendy oddawali krew · fot. KMP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.