bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2012
  • wyświetleń: 2434

Napadli i okradli starszą kobietę

Policjanci mężczyzn, którzy napadli na 80-letnią kobietę i zrabowali jej emeryturę. Za rozbój grozi im teraz do 12 lat więzienia. Decyzją prokuratury i sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Dwaj bandyci zaatakowali kobietę, gdy wchodziła do klatki schodowej bloku przy ul. Czajkowskiego w Bielsku-Białej. Popchnęli ją, a kiedy przewróciła się na ziemię wyrwali z jej ręki torebkę z emeryturą w kwocie 1200 złotych i uciekli.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala. Policjanci poszukiwali napastników. W ich ustaleniu pomocne okazały się rysopisy podane przez świadków.

Jeszcze tego samego dnia śledczy zatrzymali pierwszego z nich - dobrze im znanego 19-latka. Kolejnego dnia nad ranem w ręce stróżów prawa wpadł jego rówieśnik. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty rozboju. W przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Decyzją prokuratury i sądu trafili do aresztu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.