bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2012
  • wyświetleń: 9374

Bezpłatne badania w Bielsku

Od 19 marca w Bielsku-Białej prowadzone są bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku chorób układu krążenia, nowotworów płuc i gruźlicy płuc, raka jajnika oraz raka jajnika. Badania będą realizowane do wyczerpania limitu.

Badanie chorób układu krążenia jest skierowane do osób w wieku 30 - 60 lat. Będzie prowadzone w Poradni Neurologicznej Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, ul. Wyspiańskiego 21 (w dawnym Szpitalu Ogólnym), we wtorki i czwartki, w godzinach 7.00 - 9.00

Zakres badania obejmuje: określenie poziomu cholesterolu całkowitego, LDL, HDL, trójglicerydów i cukru we krwi, badanie ciśnienia tętniczego krwi, określenie indeksu masy ciała. Uwaga! Ważne, by osoby zgłaszające się do badania były na czczo.

Badanie w zakresie nowotworów płuc i gruźlicy płuc (Rtg płuc z opisem) jest przeznaczone dla osób urodzonych w latach 1947 - 1972. Będzie ono wykonywane w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, al. Armii Krajowej 101, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 17.00.

Kobiety w wieku powyżej 40 roku życia, tj. urodzone do 1972 roku włącznie mogą skorzystać z badania w kierunku raka jajnika (określenie poziomu markera nowotworowego CA 125 we krwi). Badanie jest prowadzone w Laboratorium Analitycznym Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 - 10.30 oraz 16.00 - 18.00.

Dla mężczyzn w wieku powyżej 50 roku życia przygotowano badania raka prostaty (określenie poziomu markera nowotworowego PSA we krwi). Badanie prowadzone będzie w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 - 10.30.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.