Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 października 2018
  • wyświetleń: 7153

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę S1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autosdrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie niespełna 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S-1 - tzw. obejścia Węgierskiej Górki.

droga ekspresowa s1
fot. GDDKiA


Oferta firmy TOTO Sp. p. A Construzioni Generali Viale Abruzzo z Włoch okazała się najkorzystniejsza spośród, siedmiu jakie wpłynęły w przetargu.

Wybrany wykonawca zaoferował wykonanie inwestycji za kwotę 1 181 722 055,38 zł (brutto), w czasie 34 miesięcy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 1 grudnia do 31 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 1 grudnia do 31 marca).

Inwestycja będzie realizowane w formule "Projektuj i Buduj". Wykonawca stanie przed zadaniem opracowania kompletnej dokumentacji projektowej wykonawczej oraz uzyskania niezbędnych decyzji umożliwiających wykonanie robót budowlanych oraz dopuszczenie do użytkowania budowanego odcinka drogi o długości 8,530 km.

Po upływie terminu na wniesienie ewentualnych odwołań, dokumentacja z postępowania zostanie przekazane do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po pozytywnym wyniku kontroli, możliwe będzie podpisanie umowy.

GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą w styczniu 2019 r.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.