bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2012
  • wyświetleń: 2438

Torturowali 38-letnią bielszczankę

Złamaniem szczęki, przebitą na wylot raną dłoni i stopy oraz krwiakami na całym ciele zakończyła się dla 38-letniej bielszczanki wizyta w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada. Bielscy policjanci zatrzymali pięciu sprawców, w tym dwie kobiety podejrzanych o to przestępstwo. Trzech z nich decyzją prokuratury i sądu trafiło już do aresztu.

Z ustaleń śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu wynika, że 49-letni właściciel mieszkania, a zarazem organizator pijackiej imprezy zaprosił do siebie przyszłą ofiarę. W mieszkaniu przebywali już w tym czasie czterej jego goście - dwaj mężczyźni i dwie kobiety.

Uczestnicy imprezy spożywali alkohol. W pewnym momencie organizator imprezy zarzucił 38-letniej kobiecie, że jest „denuncjatorką”, bo rzekomo donosi na nich policji. Wbił gwóźdź do jej ręki, a następnie przybił dłoń do stołu, ranił stopę nożem. Pijani oprawcy katowali kobietę przez kilka godzin, bijąc i kopiąc po całym ciele. Zmasakrowali jej twarz, łamiąc szczękę.

Kiedy wreszcie udało jej się wyswobodzić i dobiec do drzwi na jej drodze stanęły dwie kobiety, które zaprowadziły ja z powrotem do pokoju, gdzie czekali trzej „kaci”.

Po kilku godzinach kobieta uciekła z mieszkania o własnych siłach i dotarła do swojego domu. Jej znajomi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło pokrzywdzoną do szpitala. W czasie rozmowy z policjantami, obawiając się o swoje życie i zdrowie nie chciała zdradzić szczegółów w jakich odniosła tak makabryczne obrażenia.

Śledczy szybko ustalili sprawców i miejsce, gdzie doszło do pobicia ofiary. W mieszkaniu nadal trwała impreza i nikt nie otwierał drzwi. Policjanci weszli siłowo i obezwładnili jej uczestników. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1-3 promili alkoholu.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 30-49 lat oraz towarzyszące im kobiety w wieku 26 i 30 lat podejrzanych o to przestępstwo. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia ofiary wolności połączonego ze znęcaniem się nad nią ze szczególnym udręczeniem.

Odpowiedzą za zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Decyzją prokuratury i sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Ich towarzyszki odpowiedzą za udział w pobiciu kobiety.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.