bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2018
  • wyświetleń: 6237

TdP: Bielsko-Biała w finale konkursu. Tym razem bez tytułu

18 października 2018 r. w Katowicach odbył się finał i ogłoszenie wyników konkursu na "Najpiękniejsze Miasto 75. Tour de Pologne". W uroczystości uczestniczyli organizatorzy konkursu i całego wyścigu, a także przedstawiciele miast nominowanych w 2018 roku oraz miast zwycięskich w roku 2017.

75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 8.08.2018 · fot. www.bielsko360.pl


Tegoroczna edycja Tour de Pologne była wyjątkowa z wielu względów - kolarze startowali w 90-lecie Tour de Pologne, był to jubileuszowy dwudziesty piąty wyścig organizowany przez Czesława Langa, a wszystko odbyło się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nominowanymi w kategorii Miasta Startu były Kraków, Jaworzno i Bukovina Resort. O tytuł Miasta Premii, który w 2017 r. przyznany został naszemu miastu, ubiegały się Szaflary, Ruda Śląska, Siemianowice oraz Wilamowice, natomiast w kategorii Miast Mety kapituła konkursu nominowała: Bielsko-Białą, Kraków i Katowice.

Ostatecznie decyzją Kapituły, złożonej z przedstawicieli organizatora, sponsorów wyścigu i dziennikarzy tytuł Miasta Startu otrzymały Kraków i Jaworzno, Miastem Premii zostały Wilamowice, a nagrodę za Miasto Mety otrzymały Katowice.

Przedstawiciele zwycięskich miast w każdej z kategorii odebrali z rąk ubiegłorocznych zwycięzców wyjątkowe, multimedialne puchary. Natomiast miasta nagrodzone w 2017 roku otrzymały pamiątkowe repliki pucharów.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.