bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2012
  • 25 marca 2012
  • wyświetleń: 4017

"Demokracja jest dla idiotów"

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków i zarazem lider kongresu Nowej Prawicy zawitał na Podbeskidzie. W sobotę Janusz Korwin-Mikke wymienił swoje poglądy z mieszkańcami Bielska-Białej.

Korwin Mikke
Janusz Korwin-Mikke · fot. ab / bielsko.info


Korwin Mikke
Spotkanie z Januszem Korwinem-Mikke w Bielsku-Białej · fot. ab / bielsko.info


Choć Janusz Korwin-Mikke nigdy nie osiągnął spektakularnej kariery politycznej, to jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych działaczy politycznych w kraju. Jego kontrowersyjne poglądy niektórych śmieszą i irytują, innych przyciągają do szeregów Nowej Prawicy.

Już na początku spotkania w Bielsku-Białej lider konserwatywno-liberalnego stronnictwa zapowiedział, żeby szykować się na rychłe wybory parlamentarne. - Przedterminowe wybory z pewnością odbędą się za kilka miesięcy. Bądźmy na to przygotowani. Hołota rządząca państwem zostanie rozgoniona - mówił z pełnym przekonaniem.

Niespodziewanie Janusz Korwin-Mikke nie wspomniał zbyt wiele o obecnej sytuacji w kraju. Prawicowy lider skupił się natomiast na sprawie upadku podstawowych wartości Europejczyków.

- Nasza europejska cywilizacja była najlepsza, póki krzewiliśmy nasze wielkie idee - panowało surowe prawo, ludzie byli bitni, nikt nie podlegał pod państwo. Gdybyśmy chcieli, podbilibyśmy cały świat. Teraz wszystko się zmieniło. Jesteśmy niewolnikami własnego państwa - tłumaczył Janusz Korwin-Mikke.

Kontrowersyjny polityk zarysował scenariusz, który według niego nastąpi za kilkanaście lat w Europie. - Wystarczy popatrzeć na Francję i Niemcy. Tam wyraźnie rodzi się więcej dzieci arabskich niż europejskich. Jeżeli będziemy odrzucać nasze europejskie zasady to Araby powyrzynają nas do ostatniego - wyrokował lider Nowej Prawicy.

Słowo niewolnik w kontekście obywatela demokratycznego państwa wychodziło z ust Janusza Korwina-Mikke nade często. - Moje dziecko jest własnością państwową. Wystarczy dać klapsa „własności państwowej” i od razu zostanie się za to ukaranym. To samo z obowiązkowym zapinaniem pasów w samochodach. Żyjemy w czasach kompletnej głupoty! - grzmiał polityk.

Janusz Korwin-Mikke nie zostawił również suchej nitki na pojęciu demokracji. - Wmawia się nam, że wszystko co demokratyczne jest lepsze. Demokracja jest dla idiotów! Jak może tak być, że jeden inteligentny człowiek może mieć mniej głosów niż dwóch żuli spod budki z piwem! - wyrokował były poseł. - Chcemy zniszczyć to państwo i przywrócić prawdziwy ład - kończył Janusz Korwin-Mikke.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.