bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2012
  • wyświetleń: 2603

Prof. Barcik nadal rektorem ATH

Prof. Ryszard Barcik został wybrany na drugą kadencję na stanowisko rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Poparło go ponad 80 proc. głosujących.

Dotychczasowy rektor był jedynym kandydatem na to stanowisko. Podczas głosowania poparło go 46 z 57 obecnych elektorów. Czterech głosowało przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosu.

Prof. Ryszard Barcik zapowiedział kontynuację dotychczasowej polityki akademii. Umocnienie pozycji uczelni na Podbeskidziu, podniesienie jej rangi naukowej, a przede wszystkim rozwój w kierunku uniwersytetu- to cele, jakie stawia sobie na najbliższe cztery lata. "Cieszę się, że nie nie będę tego robił sam, że będzie mnie wspierać cała nasza społeczność akademicka"- powiedział nowy-stary rektor tuż po głosowaniu.

Prof. Barcik studia na Akademii Górniczo-Hutniczej skończył w 1972 r., stopień naukowy doktora nauk technicznych uzyskał w 1981 r., zaś w 1993 r. - doktora habilitowanego. W 1996 r. został powołany na stanowisko profesora nadzwyczajnego na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.

Wraz z powstaniem Akademii Techniczno-Humanistycznej w 2002 r. utworzył na niej wydział zarządzania. Był jego dziekanem do momentu wybrania go w 2008 r. na stanowisko rektora ATH. Od 2001 r. pozostaje kierownikiem Zakładu Logistyki i Jakości na Wydziale Zarządzania i Informatyki ATH.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.