bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 września 2018
  • 30 września 2018
  • wyświetleń: 4374

W niedzielę w Bielsku-Białej rusza 17. Tydzień z Ewangelią

Za nami:

Niedziela ewangelizacyjna w kilku bielskich parafiach, spotkania, randki i warsztaty małżeńskie, uliczna ewangelizacja, spotkania dla dzieci w parkach rozrywki oraz ewangelizacja w szkołach z udziałem młodzieży, a także festyn rodzinny - to tylko niektóre zaplanowane wydarzenia w ramach 17. Tygodnia z Ewangelią (TzE). Przedsięwzięcie rusza 30 września w Bielsku-Białej. Do 6 października w tej największej na terenie diecezji bielsko-żywieckiej inicjatywie ewangelizacyjnej udział wezmą tysiące osób.

Dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej ks. Sebastian Rucki podkreślił, że organizatorom zależy, aby uczestnicy Tygodnia „mogli spotkać się z żywym Jezusem, który przychodzi w Bożym Słowie”. Służyć temu celowi mają zaplanowane inicjatywy.

Zdaniem duchownego, tegoroczny TzE ma dać szansę mieszkańcom miasta i okolic przebywać z Ewangelią. „Chcemy sprawić, że będą Ją mogli spotkać w miejscach, gdzie toczy się codzienne życie. Szkoła, ulica, szpital, sala zabaw? Czemu nie?” - wyjaśnił.

TzE rozpocznie się od niedzieli ewangelizacyjnej w kilku bielskich parafiach. Homilie ewangelizacyjne, połączone ze świadectwami, przygotowali członkowie wspólnot działających na terenie stolicy Podbeskidzia. W kolejnych dniach wspólnoty te poprowadzą spotkania, wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Zaproszą do uczestnictwa w warsztatach, rekolekcjach ewangelizacyjnych, seminariach odnowy wiary oraz koncertach.

W kolejne dni TzE przygotowano spotkania ewangelizacyjne dla dzieci, ubogich, małżeństw, chorych oraz przypadkowych przechodniów, którzy odwiedzą w sobotę, 5 października, Plac Chrobrego w Bielsku-Białej.

Organizatorzy zaprosili wszystkie osoby bezdomne i ubogie do kuchni Brata Alberta w Bielsku-Białej. Zaplanowano modlitwę z poczęstunkiem i upominkami oraz spotkanie ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w boksie, Marianem Kasprzykiem. Innego dnia dzieci zabawią się przy dobrej muzyce podczas rolkoteki w bielskiej Luce Arena. Małżeństwa spotkają się z o. Ksawerym Knotzem oraz na warsztatach, prowadzonych przez Fundację „Ster na Miłość”. Młodzież ma uczestniczyć w spotkaniu modlitewnym w kościele pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W niektórych szkołach ponadgimnazjalnych gościć będzie natomiast raper Arkadio, który opowie, dlaczego warto robić to, co się kocha.

Zwieńczeniem zabiegów ewangelizacyjnych będzie festyn rodzinny, który zaplanowano na obiekcie BTS Rekord w Mikuszowicach Śląskich. Rozegrany zostanie mecz reprezentacji BTS Rekord vs księża diecezji bielsko-żywieckiej.

Wszystkie informacje o inicjatywach można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl oraz na Facebooku @tydzienzewangelia.

Organizatorem Tygodnia z Ewangelią jest kuria bielsko-żywiecka z biskupem Romanem Pindlem, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem Jackiem Krywultem.

Diecezja Bielsko-Żywiecka, Tydzień z Ewangelią

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.