bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2018
  • wyświetleń: 4152

Niezależni.BB zapraszają na lemoniadę z Januszem Okrzesikiem

Niezależni.BB zapraszają w najbliższy weekend mieszkańców Bielska-Białej na "Lemoniadę z Januszem" - Chcemy się spotkać, porozmawiać, zaprezentować nasz program, posłuchać postulatów bielszczan - zapowiada Janusz Okrzesik, kandydat na prezydenta Bielska-Białej.

Reklama

okrzesik, zarębska, niezależnibb, niezależni.bb
Niezależni.BB zapraszają na lemoniadę z Januszem Okrzesikiem · fot. bielsko.info


W sobotę, 29 września, Niezależni.BB spotkają się z mieszkańcami okręgu nr 1. Będą w Komorowicach Krakowskich (pl. Niemczyka w godz. 9.00-11.00), Hałcnowie (przy Miejskim Domu Kultury w godz. 11.30-13.30), Dolnym Przedmieściu (w Parku Słowackiego w godz. 14.00-16.00).

- Wśród mieszkańców Hałcnowa w samo południe zaprezentujemy część naszego programu pt. Aktywny Obywatel BB. Zakłada on zacieśnienie współpracy mieszkańców z ratuszem, większą otwartość na pomysły bielszczan, ich konkretne propozycje i działania - mówi Małgorzata Zarębska, radna miejska i prezes stowarzyszenia Niezależni.BB.

Z kolei w niedzielę, 30 września, Niezależni będą w okręgu nr 2, w Wapienicy (na rogu ulic: Cieszyńskiej i Międzyrzeckiej w godz. 9.15-11.15), na Osiedlu Polskich Skrzydeł (parking przy ul. Ikara w godz. 11.45-13.45) i Osiedlu Kopernika (w godz. 17.00 -19.00).

Jednocześnie stowarzyszenie chce zwrócić uwagę na ważny społecznie projekt budżetu obywatelskiego zgłoszony przez naszego kandydata do Rady Miejskiej, przewodniczącego Rady Osiedla „Biała Krakowska”, Tomasza Wawaka. W mobilnym punkcie głosowania będzie można oddać głos na projekt “Zamień kopciucha na ekoczyściucha”.

- Jest to projekt, który zakłada wymianę kilkudziesięciu przestarzałych kotłów węglowych na ekologiczne ogrzewanie centralne bądź gazowe w kamienicach w centrum miasta. Jak wiemy, jakość powietrza w Bielsku-Białej w sezonie grzewczym jest fatalna. Chcemy skutecznie walczyć ze smogiem i przyspieszyć wymianę pieców węglowych, która w naszym mieście następuje zbyt wolno - mówi pomysłodawca projektu.

lemoniada

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.