bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 września 2018
  • wyświetleń: 5661

Zielona plaża miejska nad rzeką Białą - Budżet Obywatelski

Artykuł sponsorowany:

21. września ruszyło głosowanie na projekty biorące udział w Budżecie Obywatelskim Bielska-Białej. Wśród wielu pomysłów znalazł się m.in. projekt Zielonej Plaży Miejskiej, która ma powstać na terenie Parku Strzygowskiego, wzdłuż ul. Partyzantów, między ul. Bobrową a dopływem potoku Straconka do rzeki Białej.

Bliżej rzeki, bliżej natury - to myśl przewodnia projektu nowoczesnej, ekologicznej „Zielonej Plaży Miejskiej" o powierzchni blisko 2 500 mkw., na którą swój głos oddać można na obywatelskibb.pl

Obywatleski


W ramach projektu powstaną trzy strefy:STREFA PLAŻOWANIA - jedyna w Bielsku-Białej, publiczna przestań do plażowania i piknikowania, spójna z cennymi przyrodniczo terenami Parku Strzygowskiego. Plaża będzie nietypowa, ponieważ w całości trawiasta! Zarówno wszyscy Bielszczanie, jak i turyści będą mogli wygodnie rozłożyć się na trawie i zażywać słonecznych kąpieli, wśród szumu rzeki i śpiewu ptaków, a otaczające drzewa dadzą schronienie wypoczywającym w cieniu. Strefa zostanie wyposażona w 30 nowoczesnych miejskich leżaków plażowych. Na aktywnych będzie czekać pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej. W ramach strefy plażowania powstanie również ścieżka z ekologiczną nawierzchnią mineralną, która połączy istniejącą już ścieżkę parkową z nabrzeżem rzeki. W sąsiedztwie ścieżki umiejscowione zostaną ławki parkowe, parkingi rowerowe, latarnie, kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody.

STREFA AKTYWNOŚCI DLA DZIECI - bardzo istotna część „Zielonej Plaży Miejskiej”, której założeniem jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Wśród atrakcji znajdą się: drewniany, nowoczesny tor sprawnościowy dla dzieci, huśtawki wagowe oraz liczne bujaki. Cała przestrzeń ma być atrakcyjna dla dzieci, ale przede wszystkim mobilizować ich do wzmożonej aktywności fizycznej.

STREFA WSPINACZKOWA - w tej strefie znajdzie się innowacyjna w skali całego kraju i jedyna taka w regionie plenerowa ścianka wspinaczkowa o wysokości ponad 10 m, która zapewni bezpieczną dawkę adrenaliny zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jak również zaawansowanym i początkującym. Olbrzymia powierzchnia wspinaczkowa - 200 m2 - pozwoli swobodnie szkolić nowe pokolenia amatorów wspinaczki. Dzięki niej Bielsko-Biała ma szansę stać się stolicą polskiej wspinaczki i przyciągnąć zupełnie nową grupę turystów, zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Jednocześnie stanie się ona oryginalną wizytówką naszego miasta.

Głosowanie na projekty potrwa do 30 września 2018 r. Głosy oddawać można wyłącznie elektronicznie za pomocą komputera, laptopa, smartfonu lub tabletu z dostępem do Internetu, poprzez stronę www.obywatelskibb.pl.

Aby zagłosować na projekt Zielonej Plaży Miejskiej, należy wejść na obywatelskibb.pl, wybrać zakładkę „Projekty”, następnie wybrać „Projekty ogólnomiejskie”, odszukać projekt nr „OBB012 Zielona Plaża Miejska” i wcisnąć przycisk „Wybieram!” oraz uzupełnić danymi formularz zgłoszeniowy. Po zaznaczeniu odpowiednich zgód i kliknięciu przycisku „Wyślij”, należy przepisać kod weryfikacyjny otrzymany bezpłatnym SMS-em i zatwierdzić.

Na stronę Zielonej Plaży Miejskiej można również przejść tutaj: obywatelskibb.pl/projekty/ogolnomiejskie/zielona_plaza_miejska.html
Głosować może każdy mieszkaniec Bielska-Białej, który ukończył 16 rok życia.
Zbudujmy razem ZIELONĄ PLAŻĘ MIEJSKĄ w Bielsku-Białej!