Wiadomości

  • 27 września 2018
  • 28 września 2018
  • wyświetleń: 7840

"Choinka wyborcza" na ulicach? Poseł grzmiał na kandydatów

Dziś na sesji Rady Miejskiej poseł Jerzy Jachnik zabrał głos w punkcie wystąpienia parlamentarzystów i zaproszonych gości. Poseł, który jest również kandydatem komitetu Kukiz'15 na prezydenta miasta, skrytykował kandydatów na radnych i prezydenta za "choinkę wyborczą" na ulicach Bielska-Białej.

banery
Banery wyborcze na kamienicy u zbiegu ulic Barlickiego i 11 Listopada · fot. bielsko.info


- Zasady gry wyborczej muszą być równe dla wszystkich. Jeżeli w Bielsku-Białej istnieje tzw. zespół ds. porządkowania i estetyzacji przestrzeni publicznej w Bielsku-Białej, który wzywa mieszkańców i przedsiębiorców do ściągania banerów reklamowych z płotów, a z drugiej strony na ulicy 11 Listopada zakrywa się sklepy, to ja się pytam czy to jest komisja estetyzacji czy komisja protekcji - grzmiał Jerzy Jachnik.

Przewodniczący Rady Miejskiej przerwał wypowiedź posła i zwrócił uwagę, że sala sesyjna nie jest dobrym miejscem do prowadzenia kampanii wyborczej. - Jeśli stwierdza pan jakieś nieprawidłowości, to są organy, które się tym zajmują. Tu jest sala Rady Miejskiej. Tutaj staramy się o wyborach nie mówić i unikać polityki - oznajmił Jarosław Klimaszewski.

Poseł Jerzy Jachnik poinformował, że sprawę zgłosi do odpowiednich organów - Zapraszam do hamulców, bo te bilbordy trzeba będzie palić. Będziecie puszczać te spaliny i jednocześnie mówić o ekologii - zakończył parlamentarzysta.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.