Wiadomości

  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 7060

[ZDJĘCIA, WIDEO] Jeszcze w tym roku wyburzą dawną komendę policji

Jeszcze w tym roku wyburzone zostaną budynki dawnej siedziby Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Rychlińskiego. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie rozbiórek kompleksu składającego się z kilku budynków.

Spenetrowali opuszczony budynek komendy policji · fot. Bunkry Bielsko i okolice


Kompleks dawnej siedziby Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Rychlińskiego składa się z 9 budynków (3 jednokondygnacyjne, 4 dwukondygnacyjne, 1 pięciokondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym) oraz wiaty garażowej. Wszystkie obiekty zostaną wyburzone w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa parkingu terenowego przy ulicy Tadeusza Rychlińskiego".Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie rozbiórki budynków, budowli i urządzeń po byłej Komendy Miejskiej Policji, rozebranie utwardzonego placu - dziedzińca, rozebranie sieci uzbrojenia terenu znajdujących się na nieruchomości wraz z likwidacją przyłączy, rozebranie studni, komór i zbiorników, w tym zbiorników na paliwo po byłej stacji benzynowej na dziedzińcu, pozyskanie, skruszenie i wbudowanie gruzu betonowego jako dolnej warstwy podbudowy pod przyszły parking, niwelację terenu do rzędnych dna koryta parking oraz zabezpieczenie terenu i wykonanie ogrodzenia tymczasowego wraz z daszkami ochronnymi.

plan
Plan zagospodarowania terenu po dawnej siedzibie policji · fot. MZD Bielsko-Biała

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.