bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 września 2018
  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 8365

[WIDEO, ZDJECIA] Koalicja Obywatelska chce rządzić miastem

Na Zamku książąt Sułkowskich odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Na dziedzińcu zaprezentował się kandydat na prezydenta Bielska-Białej - Jarosław Klimaszewski oraz kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018 · fot. bielsko.info


Historia zatoczyła koło. We wrześniu 2014 roku na dziedzińcu Zamku książąt Sulkowskich szef Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej - Jarosław Klimaszewski - podpisał porozumienie z Komitetem Wyborczym Wyborców Jacka Krywulta i poparł urzędującego prezydenta w wyborach samorządowych.

Cztery lata później w tym samym miejscu Jarosław Klimaszewski, popierany przez prezydenta Jacka Krywulta kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bielska-Białej, oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą.

Jarosław Klimaszewski zaczął swoje wystąpienie od podziękowania dla ustępującego prezydenta miasta. - Do kandydowania przekonał mnie nieobecny dzisiaj z nami prezydent Jacek Krywult, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Choć nie zawsze się z nim zgadzaliśmy i nie raz podejmowaliśmy trudne kompromisy, to właśnie on uznał, że mam kompetencje i serce do zarządzania miastem. Jego wsparcie uważam za wielkie wyróżnienie - oznajmił przewodniczący Rady Miejskiej.

Loading...


W dalszej części kandydat Koalicji Obywatelskiej odniósł się do swoich głównych kontrkandydatów - Janusza Okrzesika i Przemysława Drabka.

- Szanuję moich konkurentów. Jednego za piękną kartę historii i zaangażowanie w działalność pierwszej Solidarności, drugiego za młodzieńczą świeżość, którą wnosi do naszego samorządu i kilka ciekawych inicjatyw. Tylko jest pytanie, czy to wystarczające kompetencje do zarządzania miastem o ponad miliardowym budżecie. Czy przejawianie zainteresowania sprawami miasta raz na cztery lata daje podstawy do wiarygodności? I to ponoć z miłości do Bielska-Białej. Miłość może być ślepa, ale mieszkańcy nie powinni - mówił Jarosław Klimaszewski, bezpośrednio "uderzając" w Janusza Okrzesika.

Program Jarosława Klimawszeskiego skłąda się z trzech obszarów: dla ludzi, dla środowiska i dla miasta. W pierwszym z nich znajdują się m.in. postulaty bezpłatnej opieki przedszkolnej i żłobkowej, bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży do 26. roku życia i seniorów (od 65 lat) . Obszar "dla środowiska" zakłada m.in. kontynuowanie rozbudowy ścieżek rowerowych i tras enduro oraz walkę ze smogiem.

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018
Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018 · fot. bielsko.info


Trzeci obszar "dla miasta" zakłada kontynuację rewitalizacji zabytkowej części miasta w konsultacjach z mieszkańcami, opracowanie strategii rozwoju turystyki, współpracę z powiaem bielskim i okolicznymi gminami, rewitalizację amfiteatru w Lipniku i aktywację terenó rekreacyjnych na Trzech Lipkach w Starym Bielsku.

Program Jarosława Klimaszewskiego jest dostępny na stronie www.jklimaszewski.pl.

Na koniec konwencji wyborczej zaprezentowano wszystkich 35 kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej. Na listach nie ma większych niespodzianek. Liderami list są dotychczasowi radni Rady Miejskiej. Wyjątek stanowi okręg nr 1, w którym Koalicja Obywatelska postawiła na społeczniczkę z Komorowic Krakowskich - Urszulę Szablę.

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018
Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018 · fot. bielsko.info


Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej

Okręg nr 1
1. SZABLA Urszula
2. KÓZKA Marek
3. BURCHART Bogumiła
4. PAWIŃSKI Dominik
5. KRUCZEK Urszula
6. KISZKA Krzysztof
7. HAJEK Beata

Okręg nr 2
1. JAZOWY Krzysztof
2. ROSIŃSKA Elżbieta Małgorzata
3. MICHASIÓW Dariusz Stanisław
4. JEZIERSKA-LISTOWSKA Jolanta
5. WÓJCIK Ryszard Tadeusz
6. WANAT Mateusz Tomasz
7. DURAJ Agnieszka Janina

Okręg nr 3
1. KAMIŃSKI Przemysław
2. GRUSZKA Renata
3. WYSOCKI Waldemar
4. SZYMANEK-PŁASKA Ewa
5. HARLENDER Kamila
6. KOS Mateusz
7. CECERSKI Piotr Bogusław

Okręg nr 4
1. GORGOŃ-KOMOR Agnieszka
2. WYKRĘT Adam
3. PAJOR Paweł
4. SZCZEPAŃCZYK-CHROBAK Magdalena
5. MARTINEK Grzegorz
6. BĄK Katarzyna
7. KAPELA Magdalena

Okręg nr 5
1. KLIMASZEWSKI Jarosław
2. PIEGZIK-IZYDORCZYK Dorota
3. ADAMIEC Katarzyna
4. RYPLEWICZ Rafał
5. LISTOWSKI Andrzej
6. BABIŃSKI Leszek
7. BARDEL Lucyna

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.