Wiadomości

  • 25 września 2018
  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 9741

[WIDEO, ZDJECIA] Koalicja Obywatelska chce rządzić miastem

Na Zamku książąt Sułkowskich odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Na dziedzińcu zaprezentował się kandydat na prezydenta Bielska-Białej - Jarosław Klimaszewski oraz kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018 · fot. bielsko.info


Historia zatoczyła koło. We wrześniu 2014 roku na dziedzińcu Zamku książąt Sulkowskich szef Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej - Jarosław Klimaszewski - podpisał porozumienie z Komitetem Wyborczym Wyborców Jacka Krywulta i poparł urzędującego prezydenta w wyborach samorządowych.

Cztery lata później w tym samym miejscu Jarosław Klimaszewski, popierany przez prezydenta Jacka Krywulta kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bielska-Białej, oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą.

Jarosław Klimaszewski zaczął swoje wystąpienie od podziękowania dla ustępującego prezydenta miasta. - Do kandydowania przekonał mnie nieobecny dzisiaj z nami prezydent Jacek Krywult, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Choć nie zawsze się z nim zgadzaliśmy i nie raz podejmowaliśmy trudne kompromisy, to właśnie on uznał, że mam kompetencje i serce do zarządzania miastem. Jego wsparcie uważam za wielkie wyróżnienie - oznajmił przewodniczący Rady Miejskiej.

Loading...


W dalszej części kandydat Koalicji Obywatelskiej odniósł się do swoich głównych kontrkandydatów - Janusza Okrzesika i Przemysława Drabka.

- Szanuję moich konkurentów. Jednego za piękną kartę historii i zaangażowanie w działalność pierwszej Solidarności, drugiego za młodzieńczą świeżość, którą wnosi do naszego samorządu i kilka ciekawych inicjatyw. Tylko jest pytanie, czy to wystarczające kompetencje do zarządzania miastem o ponad miliardowym budżecie. Czy przejawianie zainteresowania sprawami miasta raz na cztery lata daje podstawy do wiarygodności? I to ponoć z miłości do Bielska-Białej. Miłość może być ślepa, ale mieszkańcy nie powinni - mówił Jarosław Klimaszewski, bezpośrednio "uderzając" w Janusza Okrzesika.

Program Jarosława Klimawszeskiego skłąda się z trzech obszarów: dla ludzi, dla środowiska i dla miasta. W pierwszym z nich znajdują się m.in. postulaty bezpłatnej opieki przedszkolnej i żłobkowej, bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży do 26. roku życia i seniorów (od 65 lat) . Obszar "dla środowiska" zakłada m.in. kontynuowanie rozbudowy ścieżek rowerowych i tras enduro oraz walkę ze smogiem.

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018
Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018 · fot. bielsko.info


Trzeci obszar "dla miasta" zakłada kontynuację rewitalizacji zabytkowej części miasta w konsultacjach z mieszkańcami, opracowanie strategii rozwoju turystyki, współpracę z powiaem bielskim i okolicznymi gminami, rewitalizację amfiteatru w Lipniku i aktywację terenó rekreacyjnych na Trzech Lipkach w Starym Bielsku.

Program Jarosława Klimaszewskiego jest dostępny na stronie http://www.jklimaszewski.pl.

Na koniec konwencji wyborczej zaprezentowano wszystkich 35 kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej. Na listach nie ma większych niespodzianek. Liderami list są dotychczasowi radni Rady Miejskiej. Wyjątek stanowi okręg nr 1, w którym Koalicja Obywatelska postawiła na społeczniczkę z Komorowic Krakowskich - Urszulę Szablę.

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018
Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018 · fot. bielsko.info


Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady MiejskiejOkręg nr 1
1. SZABLA Urszula
2. KÓZKA Marek
3. BURCHART Bogumiła
4. PAWIŃSKI Dominik
5. KRUCZEK Urszula
6. KISZKA Krzysztof
7. HAJEK Beata

Okręg nr 2
1. JAZOWY Krzysztof
2. ROSIŃSKA Elżbieta Małgorzata
3. MICHASIÓW Dariusz Stanisław
4. JEZIERSKA-LISTOWSKA Jolanta
5. WÓJCIK Ryszard Tadeusz
6. WANAT Mateusz Tomasz
7. DURAJ Agnieszka Janina

Okręg nr 3
1. KAMIŃSKI Przemysław
2. GRUSZKA Renata
3. WYSOCKI Waldemar
4. SZYMANEK-PŁASKA Ewa
5. HARLENDER Kamila
6. KOS Mateusz
7. CECERSKI Piotr Bogusław

Okręg nr 4
1. GORGOŃ-KOMOR Agnieszka
2. WYKRĘT Adam
3. PAJOR Paweł
4. SZCZEPAŃCZYK-CHROBAK Magdalena
5. MARTINEK Grzegorz
6. BĄK Katarzyna
7. KAPELA Magdalena

Okręg nr 5
1. KLIMASZEWSKI Jarosław
2. PIEGZIK-IZYDORCZYK Dorota
3. ADAMIEC Katarzyna
4. RYPLEWICZ Rafał
5. LISTOWSKI Andrzej
6. BABIŃSKI Leszek
7. BARDEL Lucyna

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.