Wiadomości

  • 23 września 2018
  • 24 września 2018
  • wyświetleń: 20318

[FOTO] Wiatr siał spustoszenie na Podbeskidziu. Ponad 40 interwencji

Około 40 interwencji odnotowali bielscy strażacy tej nocy. Wszystko z powodu bardzo silnego wiatru. Najwięcej interwencji było w Bielsku-Białej - blisko 20 zdarzeń. Oprócz usuwania powalonych drzew z jezdni, doszło do uszkodzenia kilku pojazdów.

Loading...


Wiatr wzmógł się po godzinie 20.00 i od razu wyrządził pierwsze straty. Oprócz usuwania powalonych drzew z jezdni, doszło do uszkodzenia kilku pojazdów. Przy ulicy Michałowicza konar drzewa spadł na zaparkowany samochód osobowy. Podobna sytuacja miała miejsce przy ulicy Cieszyńskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Solną, a także na ul. Grottgera i Spółdzielców.

Przy ulicy Grażyńskiego drzewo przewróciło się na jezdnię w rejonie skrzyżowania z ulicą Wałową. Strażacy jeżdżą od interwencji do interwencji. Na brak pracy nie mogą narzekać również pracownicy pogotowia energetycznego.

Silny wiatr powoduje liczne szkody - 23/24.09.2018 · fot. Bielskie Drogi, Aabb, Adrian, Mateusz, Sławek, Dorota


W Godziszce po 22.20, strażacy zostali wezwani do blaszanego garażu porwanego przez wiatr i który zatrzymał się na płocie sąsiedniej posesji.

W Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Górniczej spadł w poprzek drogi odłamany konar klonu. Upadając spowodował zerwanie przewodu oświetlenia ulicznego oraz uszkodził ławkę przydrożną. Po wykluczeniu obecności napięcia, strażacy pocięli konar przy użyciu piły.

Ariel Brończyk, BM, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.