bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2012
  • wyświetleń: 3371

Idzie wiosna - giną rowery

Najwięcej rowerów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone.

Rowery, policja
Idzie wiosna - giną rowery · fot. Policja


Ostatnio z klatki schodowej bloku przy ul. Grondysa zginął „Scott” o wartości tysiąca złotych. Więcej trudu musiał zadać sobie rabuś, który skradł „Rockrider'a 9XC” z piwnicy bloku przy ul. Sterniczej, ale też jego wartość była nieporównywalnie większa - właściciel wycenił ją na 10.000 złotych! Włamywacz przeciął kłódkę w drzwiach i szybko stał się nowym posiadaczem cennego „znaleziska”.

Dlatego wspólnie z policją apelujemy o staranne zabezpieczenie rowerów. Utrudnimy złodziejom "pracę" jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenia. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower.

Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane.

Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki” - okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.