bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 września 2018
  • wyświetleń: 4606

Te pomysły na ożywienie miasta pokazują, jak wiele można zrobić!

Artykuł sponsorowany:

Ponad 170 tysięcy mieszkańców. Piękne położenie miasta, w którym nie czuje się pędu i szeroko dzisiaj spopularyzowanego city life. Opinie, że Bielsko-Biała to miasto “na emeryturę” z jednej strony ma swoje plusy, ale z drugiej trochę szkoda, że tak wiele młodych i uzdolnionych osób opuszcza Bielsko-Białą.

Na ofertę dużych miast składają się między innymi oferta ekonomiczna czy edukacyjna. Ale przede wszystkim ważna jest przestrzeń miejska. Wykorzystanie jej potencjału do tego, żeby mieszkańcy mieli gdzie wyjść, spędzić wolny czas z rodziną, czy znajomymi, którzy przyjechali pierwszy raz. Zobaczyć i poczuć nowe miejsce.

Nie tylko kominy po elektrociepłowni

Przykład Łodzi, w której Manufaktura stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w tym mieście, jest dowodem na to, że mieszkańcy potrzebują miejsca spotkań i rozrywki. Takiego, które ma swoją historię i na tle europejskich miast naprawdę dotrzymuje kroku. - Pomysł na rewitalizację terenu elektrociepłowni w mieście pokazuje, jak doskonale możemy wykorzystać przestrzeń, która po pierwsze znajduje się w bardzo charakterystycznym miejscu w Bielsku-Białej, a po drugie to miejsce w momencie rewitalizacji otrzymuje drugie życie. Gdy zadbamy o to, żeby mieszkańcom i osobom odwiedzającym Bielsko-Białą dać przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu, bez względu na porę roku, nasze miasto nabierze życia. Pokażemy, że w Bielsku, w otoczeniu gór na terenach Elektrociepłowni, da się stworzyć wyjątkowy klimat dla wszystkich, którzy żyją w Bielsku na co dzień oraz dla tych, którzy dopiero pierwszy raz goszczą w naszym mieście - mówi Przemysław Drabek, kandydat na prezydenta miasta Bielska-Białej.

Wizualizacja projektu


A może tak filmy lub seriale przy rzece?

Od wielu lat mówi się o tym, żeby wykorzystać potencjał białki w rejonie 11-go listopada. Jednym z nich który zachęciłby mieszkańców Bielska-Białej do ożywienia tej części miasta, jest kino letnie. - Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni wokół rzeki Kino letnie zachęci wielu mieszkańców Bielska do spędzenia wolnego czasu na zewnątrz. Po drugie, zagospodarowanie miejsc dla widzów pełnić będzie rolę także w życiu codziennym. To tutaj będzie można usiąść, spotkać się z bliskimi i przyjaciółmi. Wszystko przy rzece, w bliskości z naturą. Popatrzmy na miasta, które wykorzystują bliskość wody. Bydgoszcz czy Kraków. Te miasta są dowodem na to, że teren wokół rzek, odpowiednio zagospodarowany, znacznie podnosi atrakcyjność danego miejsca i daje mieszkańcom nową przestrzeń do spędzania czasu - komentuje Przemysław Drabek, kandydat na prezydenta miasta Bielska-Białej.

Wizualizacja projektu


Przede wszystkim z otwartą głową na pomysły

Wiele miast podnosi swoją atrakcyjność poprzez obecność galerii handlowych czy supermarketów. Bielsko-Biała jako miejsce w górach zasługuje na wiele, wiele więcej. Dlatego szczególnie należy ogólnodostępną przestrzeń przeznaczyć wyłącznie dla mieszkańców. - Ożywienie niektórych miejsc w Bielsku-Białej jest możliwe. Ale przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że to mieszkańcy dają miastu życie i je kształtują. Dlatego przedstawione pomysły to zalążek tego, co wspólnie z mieszkańcami możemy zrobić i do czego serdecznie zachęcam. Po mojej stronie jest dać mieszkańcom przestrzeń i narzędzia do rozwoju naszego miasta. To dzieje się już teraz. Działamy - podsumowuje Przemysław Drabek, kandydat na prezydenta miasta Bielska-Białej.