Wiadomości

  • 18 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 17049

Cieszyńska zostanie rozbudowana! Miasto wygrało w sądzie!

To już pewne - ulica Cieszyńska będzie rozbudowana. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjął dzisiaj Naczelny Sąd Administracyjny. NSA uchylił niekorzystny dla gminy wyrok w tej sprawie, który zapadł w pierwszej instancji.

ulica cieszyńska
fot. bielsko.info


- Należy podkreślić, że dzięki staraniom władz Bielska-Białej i osobistemu zaangażowaniu Prezydenta Miasta rozprawa przed NSA została przyspieszona. Pierwotnie miała ona się odbyć dopiero w przyszłym roku. Wtedy - bez względu na rozstrzygnięcie - inwestycja nie mogłaby być przeprowadzona, gdyż Miasto straciłoby unijne środki zagwarantowane na realizację tego ważnego przedsięwzięcia - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Dzisiejsza decyzja kończy batalię sądową o rozbudowę ul. Cieszyńskiej. Formalności związane z inwestycją powinny zakończyć się do końca tego roku. Prace rozpoczną się na początku 2019 r.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.