bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 2227

Oszustka okradła 99-letnią bielszczankę. Skradła 5000 złotych

Oszustka podająca się za opiekunkę starszych osób okradła 99-letnią nestorkę. Z jej mieszkania zniknęła gotówka - blisko 5000 złotych. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność! Domokrążcy wciąż są aktywni i tylko szukają okazji, aby podstępem skraść Wasze oszczędności!

Sprawczyni, która zapukała do drzwi mieszkania na bielskich Leszczynach, podawała się za opiekunkę starszych osób. 99-letnia właścicielka, nie przeczuwając niczego złego, zaprosiła ją do mieszkania. Oszustka oznajmiła, że posiada pieniądze, które otrzymała od księdza na pomoc dla seniorów. Starsza kobieta odmówiła ich przyjęcia. Sprawczyni, nie dając za wygraną, poprosiła o rozmienienie 200 zł. Kiedy bielszczanka przekazywał jej gotówkę, sprawczyni wykorzystała jej nieuwagę i skradła z portfela 5000 zł.

Oszustki poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej personaliów prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, nr alarmowy 112. Gwarantowana anonimowość!

- Kolejny już raz apelujemy do Państwa o ostrożność i rozwagę. Pod żadnych pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań obcych osób. Od przedstawicieli administracji, opieki społecznej, gazowni, elektrowni lub telekomunikacji wymagajcie identyfikatorów potwierdzających ich zatrudnienie. Sprawdźcie telefonicznie, czy kierowano ich do Waszego mieszkania. Jeśli zorientujecie się, że macie do czynienia z oszustami powiadomcie policjantów, którzy w porozumieniu z Wami zatrzymają sprawców (nr alarmowy 112). Do dzieci i młodzieży apelujemy o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców - apeluje policja.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.